Drahokam, ktorému vek prospieva rovnako dobre ako štyridsiatnikom

Drahokam, ktorému vek prospieva rovnako dobre ako štyridsiatnikomDrahokam, ktorému vek prospieva rovnako dobre ako štyridsiatnikom

Brilantný, rozmanitý a vzácny. Áno, aj takto by sme vám mohli predstaviť jedného z najlepších priateľov každej ženy – diamant. Tento drahokam z chemicky čistého uhlíka je zároveň najtvrdším a najstarším zo všetkých drahokamov. Po stáročia zdobí nielen korunované hlavy  sveta, ale aj nejeden krásny šperk ženy.

Či už ako nádherný zásnubný prsteň s diamantom, alebo v podobe náušníc, určite urobí radosť aj vám. Vedeli ste ale, že na svoju krásu potrebuje diamant niekoľko miliónov rokov? Že aj tento „kameň“ potrebuje svoj čas na to, aby dozrel do svojej krásy rovnako ako vy?

Poďme sa spoločne o tom na základe niektorých zaujímavých faktov presvedčiť.

Popiera všetky zákony, na ktorých my ľudia tak lipneme

Všade naokolo počúvame a čítame, že vekom naše telo svoju krásu stráca. V mnohých prípadoch je to nesprávny pohľad na vec, pretože práve rokmi môžeme svoje telo „vyšperkovať“ k dokonalosti.

Podobne ako pravý diamant, ktorý pod povrchom zeme vzniká niekoľko tisíc rokov, aj naše telo sa rokmi „obrusuje“ do požadovaných tvarov a kriviek. A práve tieto nevšedné, originálne a prirodzené krivky dodávajú nielen šperku, ale aj telu krásu.

Tak ako pod vysokými teplotami a tlakom kvapalina bohatá na uhlík roztaví minerály a nahradí ich diamantmi, ktoré sa potom cez sopečné erupcie v kimberlitovej hornine dostanú bližšie k zemskému povrchu, tak veľmi podobným procesom si musí v priebehu mnohých rokov prejsť aj naše telo.

Aj vďaka tomu môžeme smelo diamant nazvať drahokamom, ktorému vek prospieva rovnako dobre ako ľuďom po štyridsiatke, o čom sa s krásnym diamantovým prsteňom na ruke môžete presvedčiť aj v praxi.

Mimochodom, vedeli ste že, prvá zmienka o diamantovom zásnubnom prsteni pochádza z roku 1477, kedy arcivojvoda Maximilián von Habsburg daroval svojej budúcej manželke Márii von Burgundy zlatý prsteň zdobený diamantom? Chcete tento drahokam aj vy?

Krása, na ktorú nepotrebujete žiadny dôvod

Ak si myslíte, že zásnuby sú už v tomto veku dávno za vami, nemusíte čakať na princa na bielom koni, ktorý nasadí takýto prsteň na ruku aj vám. Ozdobiť si svoje telo predsa môžete rovnako luxusnými diamantovými náušnicami. A potom si pri pohľade na ne spomeňte, že tie malé a vzácne kamienky v nich uzreli do krásy rovnako dobre ako vy 🙂

Zdroj obrázkov: Shutterstock.com

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať