fbpx

Domáce tiramisu s mascarpone a šľahačkou – overený recept, ktorý si zamilujete

Domáce tiramisu s mascarpone a šľahačkou - overený recept, ktorý si zamilujeteDomáce tiramisu s mascarpone a šľahačkou – overený recept, ktorý si zamilujete

Keď sa povie dezert, tak si každý predstaví niečo iné. Niekto veterník. Iný krémeš. A potom je tu pomerne široká skupina, ktorá miluje tiramisu. Do tejto skupiny patrím aj ja. Nedávno som natrafila na jeden veľmi jednoduchý a overený recept na domáce tiramisu s mascarpone a šľahačkou.

Možno viete, možno nie, ale tiramisu je dnes jedným z najobľúbenejších a najznámejších talianskych dezertov. Klasické tiramisu sa pripravuje zo surových vajec, tak verím, že toto moje, ktoré je pripravené zo šľahačky a mascarpone, ale bez vajíčok, vám bude chutiť tiež.

Poďme na to…

Domáce tiramisu – ingrediencie

  • 1 šlahačka (aspoň 30%)
  • 1 mascarpone
  • 10 lyžíc trstinového alebo kokosového cukru
  • Kakaový prášok (ideálne je pravé holandské kakao)
  • 2 šálky presso kávy
  • Piškóty

Príprava domáceho tiramisu

Šľahačku s cukrom vymiesime do tuha. Spojíme ju s mascarpone – zmiešame ručne, bez mixéra.

Uvaríme kávu a necháme ju vychladnúť.

Pripravíme si nádobu, v ktorej budeme pripravovať tiramisu. Ja som použila menší plech.

Piškóty namáčame v káve tak, aby príliš nenasiakli kávou. Poukladáme prvú vrstvu a prekryjeme plnkou. Ten istý postup zopakujeme a na vrch dáme zvyšok plnky. Zasypeme kakaom, zakryjeme alobalom alebo fóliou a odložíme do chladničky. Po cca 3-4 hodinách servírujeme. Ideálne ku káve, alebo k bielemu vínku.

Dobrú chuť!

Pripravila (a už aj zjedla) Martina Valachová

Mohlo by sa vám páčiť…

Dá sa pribrať z tiramisu? Asi hej, ak to preženiete. Ale. Dá sa pribrať aj z vody? Nedááá. Jasné, že nie. Aj na tieto výhovorky, ktoré často padnú, keď ide o nastavenie zdravšieho životného štýlu, odpovedal Maroš Molnár v rozhovore. Vyspovedala som ho naozaj zoširoka a padli aj odpovede a tipy, ktoré doteraz Maroš nikde neprezradil. Pozrite si celý rozhovor. Keď sa vám zapáči, dajte nám odber na YouTube a ďalšie témy vám neujdú…

Mohlo by vás zaujímať