Ako správne nakŕmiť šteniatko?

Ako správne kŕmiť šteniatkoAko správne nakŕmiť šteniatko?

Ak ste sa rozhodli, že si kúpite šteniatko, je niekoľko vecí, ktoré by ste mali dopredu vedieť. V prípade, že ste doteraz psa nemali, ide o priam kľúčové informácie. Na to, aby šteniatko dobre rástlo, je potrebné vedieť čo najviac o výžive psov. Treba si tiež uvedomiť, že šteniatko nie je dospelý pes, preto mu nedávajte krmivo, ktoré vám odporučil kamarát, ktorý má ale dospelého psa.

Nakŕmiť šteniatko nie je žiadna veda. Práve naopak, niekedy je problém dohliadnuť na to, čo všetko počas dňa malé šteňa zožerie. Ak ešte nemáte vybraté granule pre šteniatka, prečítajte si zloženie rôznych granúl, poraďte sa s odborníkom a vyberte tie najlepšie.

Čo je dôležité vo výžive šteniatok?

1.   Správne množstvo dávky

Tak ako rastie človek, rovnako aj pes. Kapacita žalúdka sa s vekom postupne zvyšuje. Na začiatku je však malá, preto šteniatku treba rozdeliť dennú dávku vždy do niekoľkých porcií. Mnohé väčšie balenia granúl pre psov sú v akcii, tak môžete kúpiť zvýhodnené väčšie balenie, pretože nie je dobré granule psíkovi často meniť.

2.   Dodržujte časy kŕmenia

Hoci psy nepoznajú čas, vedia si vytvoriť návyk na určité obdobie počas dňa. Pes vie, že dostáva jesť ráno a večer. Ak necháte psovi k dispozícií misku plnú granúl po celý deň, nielen, že riskujete možnú obezitu, zároveň sa môže váš pes stať aj prieberčivým.

3.   Šteniatko potrebujú veľa oddychu

Niekoho by možno toto prirovnanie urazilo, no starostlivosť o šteniatko je veľmi podobná starostlivosti o bábätko. Šteniatko rovnako potrebuje veľa spánku. Preto ho po jedle nechajte radšej odpočívať.

4.   S doplnkami výživy opatrne

Má vaše šteniatko nejaký zdravotný problém? Kontaktujte vášho veterinára. Ak sa vám zdá, že by potrebovalo kĺbovú výživu pre psov, nechajte si poradiť. Niektoré výživové a minerálne doplnky nie sú vhodné pre mladé psy.

Zdroj obrázku: evo_blanco / Shutterstock.com

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať