fbpx
Ako ďalej prežiť koronu bez peňazí

Riešením nie je mantra NEPOKAZME SI TO 

Máte radi sado maso? Tento typ vzťahovej rozkoše vraj nadmieru obľubujú ľudia vo vysokých pozíciách. Skrátka vzniká im taký pretlak, že vraj táto metóda pomáha vypustiť paru. Toto nemám z vlastnej skúsenosti. Hovoril mi o tom jeden kouč, ktorý pomáha najmä vysoko postaveným manažérom a politikom hľadať iný zmysel života, ako trieskanie bičom alebo zvíjanie sa v submisívnej polohe!

Samozrejme, že sa to netýka všetkých vysoko postavených manažérov a politikov. Ale zdá sa mi, že ten náš aktuálne akože hlavný PÁN vykonáva obrady sado maso v prenesenom slova zmysle na dennom poriadku. A chutí mu to. On sa v tom vyžíva.

Náš premiér je podľa mňa v pozícii sadistu.

V ruke drží pomyselný bič. Stavia národ do pozície submisívneho partnera. Nikdy nevieme, kedy pleskne bič. Nevieme, či máme hrdo zniesť bolesť alebo len  prikrčení aj zavzdychať. Musíme to zniesť. Pokazili sme si to. Čakám už len, kedy nám zavelí, aby sme sa začali bičovať aj namiesto rannej a večernej hygieny. A pri každom plesknutí opakovať:

Som nehodný!

PLESK.

Kazím to.

PLESK.

Pokazil som to!

PLESK

(au)

Pokazili sme si to 29.2.2020

Chceli sme zmenu. Tak strašne sme chceli a potrebovali zmenu. Dokonca aj ja som vyzývala ľudí, aby až tak nepreklínali a nekritizovali nášho dnešňého PÁNA. Dokonca som ho takmer išla voliť. Prozreteľnosť a intuícia mi v poslednom okamihu osvietili myseľ (možno to bolo aj dajaké svetielko… poznáte to svetielka). Neviem čo to bolo, ale dala som hlas inde. A vždy keď vidím nášho nového PÁNA, vydýchnem si, že si môžem hrdo povedať: NIE. Ja som ťa nevolila.

Super. Dobrá som. Klepem si po pleci. Ale hneď na druhej strane sa pýtam? Čo do pekla robia tí, ktorých som volila? Prečo sú na mnohé veci tak ticho? Prečo dovolia nášmu novému PÁNOVI vykrikovať  A a nepovedia B?

Áno máme tu koronu. Zas.

Našťastie nezomiera veľa ľudí. Pravdepodobne sa z toho ľudia preliečia. Mnohé odvetvia však viac ako pol roka nemajú do čoho pichnúť – a teraz nemám na mysli prenesený význam tohto slova. Speváci. Herci. Hudobníci. Ľudia naviazaní na kultúrny a zábavný priemysel. Majitelia cestoviek. … a mohla by som pokračovať. Keď teda počuť ten krik a nariadenia, tak sa pýtam, z čoho majú títo ľudia žiť? Niektorí nedostali NIČ.

Väčšina z nich iba trápnu almužnu a ešte si museli vycapiť na svoje domy a prevádzky ďakovnú A3 – za záchranné koleso. Píšem o tom tu!

Ja som počas korontény napísala knihu KAM MIZNÚ VAŠE PENIAZE. Je to návod na to, ako si budovať finančnú rezervu. Ale vážení. To sa dá, ak má človek aspoň aký – taký príjem. Keď nemá nič… tak aj tú rezervu stroví. A čo ďalej?

PANE! Prestaňte tu kričať na ľudí. Dajte nám riešenia.

Riešením nie je mantra NEPOKAZME SI TO  alebo POKAZILI SME SI TO. Riešením nie je krik. A ani to, že vy budete tancovať na svadbe a potom kázať ľuďom o rúškach. Keď je teda korona tak vážna, a vy ste porušili vlastné nariadenia, mali ste už odstúpiť! V každom prípade, ale, zoberte KONEČNE tie peniaze z EÚ a rozdeľte ich tam, kde treba. Ale normálne. Riadne. Nie na reklamné spoty v rádiu či televízii.

Pretože onedlho sa môže stať, že budeme zbierať mŕtvych priamo v ich domovoch. Z veľkej časti budú obeťami hladu predstavitelia kultúrnej obce a ďalších spomenutých profesií.

Prestaňte plieskať bičom PANE. Ustúpte a dajte priestor niekomu, kto celú situáciu zvládne ako krízový manažér! Viem, že moja prosba je úplne zbytočná. Človek vášho typu to neurobí. Ostáva teda obrátiť hlavu na ostatných v  našej úžasnej koalícii a povedať: Mali ste byť tí, na ktorých sme čakali. Aj keď sme z tej kombinácie v šoku. Ste tam. Tak prosím: NEPOSERTE.TO ešte viac.

Martina Valachová

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová