Nerozmýšľam o sebe ako o starej. Rovesníkov nechápem, keď sa sťažujú: Tu ma bolí, tu ma pichá.

Ako cvičiť po operácii kĺbu?

Aj keď má Darina Strešňáková po 70-ke a po operácii kĺbu, vyšliape po svojich na Popradské pleso. Tam, kam sa mnohí mladí dostanú len lanovkou, ona to zvláda pešo. Ako cvičiť po operácii kĺbu? Ako začať a pokračovať? Ako operáciu oddialiť?

„Cvičím denne. A to je pointa! Nerozmýšľam o sebe ako o starej. Rovesníkov nechápem, keď sa sťažujú: Tu ma bolí, tu ma pichá.“

Nikdy sa nevzdávajte

Túto epizódu som sa rozhodla natočiť a zaradiť preto, aby sa ľudia v Darinkinom veku, ale aj tí mladší, inšpirovali. A prípadne si kúpili jej knihu, ktorá sa venuje zachovaniu pohyblivosti a podpore zdravia. Rozhovor isto padne vhod aj ľuďom, ktorí majú doma rodičov a blízkych, ktorí stratili vieru a motiváciu, že sa dá na sebe pracovať, nech máte koľkokoľvek rokov. Darinkina kniha dobre poslúži aj fyzioterapeutom, ako manuál na prácu s klientmi.

„Kniha je pozvánkou do plnohodnotného života pre každého človeka. V úvodnej teoretickej časti je spísané všetko, čo je dobré vedieť o degeneratívnom ochorení s názvom „koxartróza“. Informácie sú jednoduché a prehľadné, aby bolo úplne jasné, čo robiť a čomu sa radšej vyhnúť, alebo sa hýbať inak ako doteraz.“ Hovorí Darina Strešňáková.

Kniha Od nemohúcnosti k pohybu sa dá kúpiť vo všetkých kníhkupectvách, ale aj priamo u Darinky tu: https://odnemohucnostikpohybu.sk/kniha

Celý rozhovor môžete sledovať priamo tu…

Stačí stlačiť play… Ak by mohol rozhovor inšpirovať ďalších, zdieľajte ďalej.

Chcem poďakovať všetkým, ktorí podporujú našu tvorbu. Aj vy sa môžete pridať tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast

Pripravila a moderuje: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať