Tipy, ako odstrániť nedokonalosti pleti, o ktoré sa postaral čas

Ako odstrániť nedokonalosti pletiTipy, ako odstrániť nedokonalosti pleti, o ktoré sa postaral čas

Vo všeobecnosti sa starostlivosť o pleť vo vyššom veku od tej v mladosti veľmi nelíši. Avšak, pleť ktorá má už niečo za sebou je suchšia, tenšia, citlivejšia a náchylnejšia na tvorbu vrások a vývoj rôznych kožných ochorení. Dôvodom je, že v priebehu rokov sa stráca jej prirodzená vlhkosť a elasticita, pretože ochranné mazové a potné žľazy znižujú svoju produkciu. Staršia pleť preto potrebuje špeciálnu láskyplnú starostlivosť.

A ako takáto starostlivosť o pleť presne vyzerá, sa dozviete nižšie.

Čistenie a starostlivosť

Začnite od odevov, ktoré nosíte a pokožka s nimi prichádza do každodenného kontaktu. Naša pleť je nielen najväčší, ale aj veľmi citlivý orgán, preto mu doprajte adekvátnu starostlivosť. Napríklad opateru, ktorá začína vo výbere správneho pracieho prášku vášho oblečenia s neutrálnym pH.

Okrem toho by sa rokmi unavená pleť mala každý deň krémovať vodou v oleji, ktorú nájdete v množstve hydratačných krémov denného a nočného charakteru.

Veľmi škodlivé pre citlivú pleť je aj naše okolie. Silný mráz, vysoké horúčavy, vietor alebo vlhkosť. Všetky tieto zmeny zanechávajú na pokožke tváre a celého tela veľké stopy. Vplyv environmentálnych toxínov, ako sú voľné radikály, môže viesť k výraznému poškodeniu buniek a pokračujúcemu znehodnocovaniu pokožky.

Aj na odstránenie výrazných cievok na tvári však existuje riešenie, tak sa ho nebojte použiť a svoju pleť včas adekvátnym prípravkom alebo postupom ochrániť.

Zmena životného štýlu

Koža je s rozlohou okolo dvoch metrov štvorcových najväčším ľudským orgánom. Mení sa v dôsledku genetických a vonkajších vplyvov s pribúdajúcim vekom, a preto má vo vyššom veku iné potreby ako v mladosti.

Avšak, nemali by ste viniť za zlý stav vašej pokožky vždy len najbližšie okolie. Občas sa treba zamyslieť nad vlastným spôsobom života, ktorý má na kvalitu pleti rovnako veľký vplyv.

Takmer rovnako dôležitá ako starostlivosť o pleť vo vyššom veku a vyhýbanie sa škodlivým vplyvom, je aj starostlivosť o pleť formou diéty. Neznamená to automaticky hladovať, ale brať ohľad na lepšiu výživu.

Antioxidanty ako vitamíny A, C a E viažu voľné radikály a tým znižujú škodlivé pôsobenie vplyvov prostredia a nezdravého životného štýlu. Nájdete ich najmä v zelenine, ovocí, rybách a čerstvých mliečnych výrobkoch.

Tučným jedlám s vysokým obsahom cukru sa naopak odporúča vyhnúť. Aj tie môžu byť v kombinácií s častým opaľovaním na slnku a fajčením dôvodom nebezpečných kožných výrastkov, ktoré sa však dajú u odborníka veľmi jednoducho odstrániť.

Oddych

Neustále napätie nás môže v pravom zmysle slova znervózňovať. Koža sa začína napínať a svrbieť a príznaky u kožných pacientov a alergikov sa znásobujú. Po dosiahnutí určitého stupňa vyčerpania sa stávame celkovo náchylnejšími na niektoré nielen kožné choroby. A práve to je najvyšší čas dupnúť na brzdy a proti stresu pôsobiť cielenými relaxačnými cvičeniami.

Ak na ne nemáte v domácom prostredí priestor ani čas, využite voľný víkend a absolvujte príjemný kúpeľný pobyt v našich najkrajších kúpeľoch. Bez relaxu nebude mať regeneráciu potrebnú energiu nielen vaše telo, ale ani pleť. Tak na to myslite a to najlepšie jej doprajte. Odvďačí sa vám sviežosťou a krásou.

Zdroj obrázka: Rido/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať