fbpx

Starostlivosť o doplnky, ktoré vás omladia lepšie ako kozmetické prípravky

https://www.40plus.sk/starostlivost-o-doplnky-ktore-vas-omladia-lepsie-ako-kozmeticke-pripravky/Starostlivosť o doplnky, ktoré vás omladia lepšie ako kozmetické prípravky

Kov, ktorý milujú milióny módnych návrhárov. Úžasný, jemný, mesačný lesk striebra upútal pozornosť už našich vzdialených predkov. Jeho históriu obklopujú stovky legiend, tradícií, znamení a presvedčení. Strata lesku a tmavnutie strieborných šperkov vám však môže dlhodobú radosť z nosenia týchto doplnkov znepríjemniť.

Pri dodržaní niekoľkých krokov sa dá tomu ale veľmi jednoducho predísť, vďaka čomu potom môžete svoje obľúbené strieborné šperky nosiť bez obmedzení.

Prečo striebro tmavne?

Kovy, z ktorých sa šperky vyrábajú nie sú na 100 % rýdze, pretože ich spracovanie a používanie by potom nebolo tak jednoduché. Preto sa do nich pridávajú zliatiny.

V prípade strieborných šperkov je ňou najčastejšie Meď, ktorá pod vplyvom vzduchu, tepla, solí a potu rýchlo oxiduje. Ak preto nedávate pozor na to, pri akých príležitostiach šperky nosíte a používate, sčernanie striebra vám môže ich vzhľad znehodnotiť. Ak tomu chcete predísť, mali by ste vedieť kvalitné náušnice z chirurgickej ocele alebo iné typy šperkov vedieť ako sa o ne starať.

Šperky musíte vedieť nosiť

Čím dlhšie budete svoje strieborné šperky nosiť, tým lepšie budú vyzerať. Existuje však niekoľko podmienok, ktoré je potrebné dodržať, aby nedošlo k poškodeniu vášho obľúbeného striebra.

V prvom rade urobte pravidlo odstránenia šperkov, ak:

  • používate kozmetické alebo liečivé výrobky, masti. Ak obsahujú ortuť alebo síru, šperky sa zafarbia.
  • striebro nie je potrebné vystavovať zbytočným škrabancom a nečistotám.
  • idete športovať, okúpať sa, tráviť čas v saune alebo bazéne. Striebro nemá rado vlhkosť a za druhé, nebezpečné potenie sa pri týchto činnostiach zvyšuje.

Ako striebro správne čistiť?

Ak vám striebro začne tmavnúť, skúste ho utrieť mäkkou handričkou. Alebo ho ponorte do mydlovej vody, opláchnite a potom utrite dosucha.

Ak takéto čistenie neprinieslo požadovaný účinok, môžete použiť zubnú pastu, ktorá vám sa postará nielen o dokonalé bielenie zubov, ale aj nádherný lesk strieborných šperkov.

V prípade, že je striebro výrazne kontaminované a nemôžete ho vyčistiť sami, kontaktujte odborníka. Tento problém vyriešia rýchlo a lacno.

Nezabudnite na správne skladovanie týchto šperkov, pričom si dajte pozor na priame a silné slnečné žiarenie, vodu, vlhkosť alebo možné mechanické poškodenie.

-Infoservis

Mohlo by vás zaujímať