Ako pridať odber na YouTube a nastaviť notifikácie, aby vám nič z obľúbeného kanála neuniklo – fotopostup

Pridať odber na YouTube a nastaviť notifikáciePridať odber na YouTube a nastaviť notifikácie, aby vám nič z obľúbeného kanála neuniklo? 

Už viackrát sa mi stalo, že mi diváci na YouTube napísali, že nevedia pridať odber. Alebo pridajú odber, ale nechodia im avíza o novom obsahu. Preto som sa rozhodla, že urobím tento krátky fotopostup. Verím že to pomôže zistiť, ako pridať odber na YouTube a nastaviť notifikácie.

Prihláste sa na YouTube pod svojim kontom…

Prvý krok je, že musíte mať vytvorené vlastné konto. Stačia základné údaje. Veľa ľudí ide na youtube zo sociálnych sietí. Ak konto nemáte alebo sa neprekliknete priamo na YouTube, video budete môcť sledovať, ale nebudete môcť zanechať komentár a ani dať palec hore (dole) alebo odber. Preto prvý krok je založiť si konto na YouTube.

Odber na Youtube priamo pri pozeraní videa na notebooku alebo PC

V tomto obrázku nižšie je červenou šipkou nakreslené, kde môžete pridať odber, keď práve pozeráte video. Buď je možnosť kliknúť na logo vpravo alebo na tlačítko pod videom.

pridať odber na YouTube a nastaviť notifikácie

Odber priamo z kanála

Ak vás niekto upozorní na zaujímavý kanál alebo vám pošle link s odkazom na videá kanála, dostanete sa do prostredia, kde vidíte viac videí naraz. V takomto prípade je postup viditeľný na obrázku nižšie. Po kliknutí ODOBERAŤ sa zmení tlačítko na ODOBERANÉ. Teraz si ešte musíte nastaviť notifikácie. YouTube totiž vo svojich nastaveniach predpokladá, že ak chce niekto dostávať avíza, tak musí urobiť krok navyše. Veľa ľudí si myslí, že ak kliknú na odber, avíza im prídu. Nie je to však pravda. Je potrebné kliknúť na zvonček a vybrať si plný – čierny.

Nastavíte tak, aby vám chodili všetky avíza z kanála.

Šipka na obrázku to naznačuje.

pridať odber a nastaviť notifikácie

Vizuál pre odber na telefóne

Keď pozeráte video na telefóne, tak priamo pod videom sa vám zobrazí možnosť ODOBERAŤ. Ak kliknete, ukáže sa zvonček, ktorý musíte rozkliknúť. Ak tak neurobíte, budete síce odberateľom, ale avíza vám chodiť nebudú. Prípadne, iba niekedy.

telefon - pridať odber na YouTube

Avíza na odber – telefón

Ak chcete avíza z vášho obľúbeného podcastu dostávať, vyberiete si zvonček s nápisom VŠETKY. Takto to ukazuje na iPhone. Je možné, že iné typy telefónov to majú trochu inak. Treba skúmať a hľadať.

 

Ukážka odber youtube na telefóne

Verím, že mnohým táto informácia pomôže. Želám príjemné sledovanie.

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať