6 dôvodov, prečo fakturovať v účtovnom programe

6 dôvodov, prečo fakturovať v účtovnom programe

Hnevajú vás chyby na faktúrach, ktoré z nepozornosti robíte, alebo máte jednoducho chaos vo firemných dokumentoch? Ak sa v týchto situáciách spoznávate, je to signál, že má pre vás zmysel fakturácia v účtovnom programe.

Účtovný systém je softvér, v ktorom okrem účtovníctva a fakturácie zvládnete aj mnoho ďalších činností. Pre menšie a stredné firmy tak slúži ako centrálny informačný systém. Napríklad v ňom:

 • evidujete údaje o zamestnancoch, 
 • spracovávate mzdy, 
 • vediete skladovú evidenciu,
 • automaticky sa vám vystavujú faktúry za predaje z e-shopu,
 • vediete knihu jázd.

Hlavné výhody fakturácie v účtovnom programe

 1. Vystavovanie faktúr zvládnete priamo v účtovnom programe, takže nemusíte ešte zvlášť platiť za fakturačný program.
 2. Všetky doklady máte v jednom systéme a nemusíte ich prenášať.
 3. Účtovný systém môžete prepojiť so systémom vašej účtovníčky a pohodlne jej pošlete faktúry na spracovanie.
 4. Platíte len za funkcie, ktoré potrebujete. Napríklad systém Money S3 funguje na báze modulov, ktoré si sami vyskládate podľa potreby. Modul Fakturácia je automatickou súčasťou všetkých kompletov.
 5. Účtovný program vám veľmi uľahčí aj spracovanie prijatých faktúr. Niektoré systémy ako Money S3 vedia pomocou umelej inteligencie (AI) prečítať z prijatých dokladov údaje. Takže ich ručne neprepisujete, iba skontrolujete, že to AI urobila správne.
 6. Dodávateľ programu dohliada na to, aby všetky doklady (a všetko ostatné) zodpovedali aktuálnej legislatíve. Ak teda zákonodarcovia čokoľvek zmenia, program sa včas aktualizuje.

Fakturácia v účtovnom programe vs. vo fakturačnom programe

Možno teraz premýšľate, ktorý z programov je pre vás aktuálne vhodný. Najdôležitejším kritériom je to, či potrebujete len fakturáciu, alebo využijete aj ďalšie moduly, ktoré účtovný program ponúka.

Podrobné porovnanie nájdete tu

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať