Masmédiá sa prípadu takmer vyhýbajú. Možno preto, že zneužívanie sa odohralo v LGBT prostredí…

Homosexuálny pár, štátny úradník a bankár Zulockovci sú obvinení z incestu, sodomie s priťažujúcimi okolnosťami

Adoptívni rodičia Zulockovci – homosexuálny pár, 33-ročný štátny úradník William Dale Zulock Jr. a 35-ročný bankár Zachary „Zack“ Jacoby Zulock sú obvinení z incestu, sodomie s priťažujúcimi okolnosťami, ťažkého sexuálneho obťažovania detí, sexuálneho vykorisťovania detí a kupliarstva s neplnoletými.

Za všetky tieto zločiny im hrozí až deväť doživotných trestov, ktoré pravdepodobne strávia na samotke, pretože v spoločnosti ďalších väzňov by zrejme dlho neprežili.

Aj keď k zatknutiu prišlo ešte v lete minulého roka, o prípade bolo akosi podozrivo ticho.

Až dovtedy, kým sa ním nezačala zaoberať mladá investigatívna novinárka Mia Cathellová, ktorá ho celý zrekonštruovala pre portál Townhall.

Priznám sa, že keď mi tento prípad „pristál na stole“, nemal som veľkú chuť sa mu venovať. Je to totiž príbeh o zvrátenosti, pri ktorom existuje príliš veľa nášľapných mín. Predovšetkým asi tá, že ide o typický bulvárny „clickbait“, ktorý si otvorí veľa ľudí. Ponúka senzačný príbeh, fascináciu zlom a tiež nutkavú možnosť hádzať ľudí do jedného vreca. Môže sa ale prihodiť ľuďom z LGBT komunity, no rovnako aj heterosexuálom. Napokon som sa však rozhodol spracovať ho.

Dôvodov je viacero.

Jedným z nich je, že sa téme akoby naschvál mienkotvorné médiá takmer vyhýbajú. Pravdepodobne preto, že zneužívanie sa odohrávalo v LGBT prostredí. Ak treba hovoriť o sexuálnom zneužívaní v cirkvi, je dôležité o ňom informovať aj v iných prostrediach. Ďalším dôvodom je, že spomínaný príbeh ukazuje, ako fungujú pedofili v dnešnej dobe sociálnych sietí a kde všade číhajú nástrahy na deti.

Dúhová rodina si chcela adoptovať deti

Celý hororový príbeh rodiny Zulockovcov sa začal už v roku 2011. Vtedy bol Zachary Zulock obvinený zo znásilnenia 14-ročného chlapca. Prípad však išiel do stratena a proti údajnému útočníkovi nebolo vznesené žiadne obvinenie.

O dva roky neskôr v roku 2013 začal Zachary „randiť“ s Williamom, homosexuálom, s ktorým tvorili štyri roky pár, ktorý zapadá do klasických mediálnych predstáv o živote homosexuálov. Obaja muži sa živili bežným zamestnaním. William pracoval na nižšej pozícii v štátnej správe, Zachary v banke. Obaja boli zároveň horlivými aktivistami za „práva“ homosexuálov a pravidelne sa zúčastňovali Pochodov hrdosti. A to nielen v Atlante v ich rodnej Georgii, ale aj na ďalších miestach v USA. Obaja sú oddanými voličmi demokratov (ešte bližšie ako k Bidenovi majú k Sandersovi) a horlivými zástancami hnutia Black Lives Matter. Ich príbeh pokračoval svadbou, ktorá sa uskutočnila v decembri 2017, pričom obaja od začiatku tvrdili, že si chcú založiť rodinu.

Celý článok vyšiel na denníku Standart. LINK

Mohlo by vás zaujímať