Ľudia, ktorí sa identifikujú ako psy. V Berlíne sa ich zišlo približne 1 000. Štekaním komunikovali.

V Berlíne sa stretli ľudia, ktorí sa identifikujú ako psy. Zišlo sa ich tam približne 1 000. Štekaním komunikovali.

Existujú desiatky rodových identít, ako napríklad agender, bigender, demigender, genderfluid, multigender, omnigender, pangender, polygender alebo genderless. Ich počet neustále rastie a na niektorých miestach sa v reakcii na to dokonca mení jazyk, napríklad sa vytvárajú úplne nové zámená, aby jazyk lepšie odrážal novú realitu.

Začína však byť zrejmé, že ani neustály nárast počtu rodových identít (a je ich veľa) nemôže byť dostatočne inkluzívny.

Mnohí tomu nebudú chcieť veriť, ale rastúci počet najrôznejších „pohlaví“ pomaly prestáva stačiť na to, aby zahŕňal všetky možné identity, ku ktorým sa ľudia môžu hlásiť. Počuli ste niekedy o fenoméne zvanom transspeciesismu? Zjednodušene povedané, ide o osoby, ktoré sú síce biologicky ľuďmi, ale vyhlasujú sa napríklad za zvieratá, rastliny a niekedy aj za neživé veci. A takýchto ľudí je čoraz viac.

V Nemecku, konkrétne na berlínskej stanici Potsdamer Platz, sa nedávno stretli ľudia, ktorí sa identifikujú ako psy. Zišlo sa tam približne 1 000 takýchto ľudí… no nie ľudí, ale „psov“. Nikoho asi  neprekvapí, že účastníci medzi sebou nekomunikovali ľudskou rečou, ale len zavýjaním a štekotom. Toto však zďaleka nie je prvá udalosť tohto druhu. Už minulý rok sa objavila správa o Japoncovi menom Toko, ktorý minul dva milióny jenov na špeciálny oblek, vďaka ktorému sa mal čo najviac podobať na kóliu. Vo videu, ktoré potom zverejnil, povedal, že sa vždy chcel stať zvieraťom.

Pred časom sa tiež objavila správa, že čoraz viac detí vo Veľkej Británii sa identifikuje ako psy, mačky alebo dinosaury

Obliekajú sa za ne a chcú, aby sa tak k nim správali napríklad aj ich učitelia. V jednej škole údajne jeden žiak trval na tom, aby ho oslovovali ako dinosaura. Ďalší mal na hlave kapucňu a žiadal, aby ho považovali za mesiac. V štátnej strednej škole vo Walese bol žiak, ktorý sa zrejme považoval za mačku, požiadaný, aby na otázky učiteľa odpovedal mňaukaním. To, samozrejme, spôsobilo obrovský problém, najmä v komunikácii, a britská vláda musela na situáciu reagovať vydaním nariadenia, ktoré žiakom zakazovalo považovať sa za mačky, mesiace Jupitera alebo vyhynuté predátory.

Kam smeruje spoločnosť?

Dnes si nemôžeme byť istí takmer ničím. Hlavnou otázkou samozrejme je, aké riešenie by mohlo byť najvhodnejšie?

Zdroj: New York Post  medium.seznam.cz

Mohlo by vás zaujímať