Ivana Molnárová o práci po koronavíruse

Ivana Molnárová, CEO Profesia: Sme mimo bežnej rutiny, ale môžeme veci zmeniť

Je tu šanca zmeniť správanie. Síce sme mimo bežnej rutiny, ale môžeme zmeniť veci, ktoré sa nám nepáčili v predchádzajúcom živote. Vnímam, že kríza veľmi pomáha planéte. Zlepšuje sa ovzdušie. Som zvedavá či sa vieme poučiť. Bola by som rada, ak by svet po víruse vyzeral inak. Hovorí šéfka Profesie Ivana Molnárová.

Ako bude vyzerať pracovný trh po koronavíruse? Ivany som sa pýtala:

Zaznamenávate pokles záujmu zamestnávateľov o výber nových pracovníkov?

Opatrenia štátu vraj nie sú dostatočné. Dá sa podľa teba očakávať hromadné prepúšťanie aj v iných firmách?

Veľa odborníkov odhaduje, že sa po tejto kríze úplne zmenia nákupné správanie a požiadavky trhu na tovary a služby. Vzniknú podľa teba nové profesie a mnohé aspoň na čas zaniknú?

V ponuke je veľa rôznych online kurzov. Môže podľa teba domáce vzdelávanie ľuďom výrazne pomôcť pri hľadaní si práce po kríze?

My v rámci nášho Inštitútu ale aj Magazínu 40plus riešime najmä ľudí v našom veku. Teda po 40ke a okolo 50ky. Už teraz nemali na ružiach ustlané. Myslíš, že sa môže stať, že firmy otočia a budú potrebovať skúsených ľudí?

Mzdy za posledné 2 roky boli nastavené na stále sa zvyšujúce ceny nehnuteľností a ďalších tovarov a služieb. Očakávaš radikálny prepad, resp. pokles miezd na Slovensku?

Čo dobré sa zo situácie dá zobrať? Rozhovor si môžete vypočuť priamo tu, alebo na podcastových platformách.

Ak sa rozhodnete počúvať priamo tu a ste na svojom SMARTPHONE, prosím nastavte si na čas pre DISPLAY A JAS, kedy budete podcast počúvať, na 30minút – alebo na NIKDY. Inak vám po krátkom čase zvuk vypne. ĎAKUJEM

Ak sa vám rozhovor bude páčiť, podeľte sa on.

Signál bol trošku horší – ak sledujete youtube – nájdete aj tu: https://youtu.be/nbB2ivHjbnQ

Spotify tu: https://open.spotify.com/show/1AnhfeiAaztmknt66Bq3HS

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať…

Ako bude vyzerať pracovný aj podnikateľský svet po „Korone“? Táto zmena zasiahla najmä hodnotový systém ľudstva a zmenila pohľad opäť na to, čo je naozaj dôležité. A tými sú život, či už ľudský, či celkovo život na zemi. Pripomenula nám, že biznis , výkon a peniaze nie sú viac ako ľudský život, ale sú len prostriedkom k jeho naplneniu, ktorý má byť v súlade s druhými a prírodou.

Ako bude vyzerať pracovný aj podnikateľský svet po „Korone“?

Mohlo by vás zaujímať