fbpx
Dá sa zbaviť celulitídy prirodzenou cestou?

Dá sa zbaviť celulitídy prirodzenou cestou?

Jednou z najčastejších dilem žien je otázka ako sa zbaviť celulitídy prirodzenou cestou. Dá sa to vôbec?

Kozmetický priemysel už desaťročia zarába na rôznych krémoch – viac či menej drahých. A celulitídy napriek tomu akoby bolo medzi nami ženami viac a viac… Každý jeden ženský magazín o nej píše.

A, samozrejme, prináša aj riešenia: Kúpte si to či ono… Rôzne krémy. Potom gély. Ďalej masážne prístroje. Bankovanie. Ženy priznajme si to…. Kúpili sme. Aj ja som kúpila. A čo? Zabralo? Lebo mne nie…

Dá sa zbaviť celulitídy prirodzenou cestou?

Pred časom som začala robiť METÓDU Wima Hofa. Už som tu i tam o tom písala. Chystám aj veľký súhrn. V polovici kurzu som si začala všímať, že moje nohy sú menej zohyzdené celulitídou. Začala som pátrať, čím to je. Krémy v zime veľmi nepoužívam a už vôbec nie zázračné anticelulitídne.

Túto otázku som zopakovala aj na našich pravidelných stretnutiach počas kurzu. A odpoveď prišla od trénera.

Viktor Schiller:

Metóda WimHof je v prvom rade o sústredení a o vedomej práci s chladom. Na prvom mieste ide o zdravotné účinky, ktoré táto metóda ľuďom prináša. Vedecky je  dokázané zmiernenie alergií, zmiernenie alebo ústup migrén, zrýchlenie metabolizmu, tvorba tepla, odstránenie stresu, blahodarný vplyv na cievy…a mohol by som pokračovať ďalej.

Ak by sme sa mali rozprávať o estetike, tak na základe mojich niekoľkoročných skúseností majú kurzistky, ktoré kurz absolvovali a pokračujú s Wim Hof metódou aj naďalej, jednoznačne zdokumentované, že veľmi príjemný „vedľajší efekt“ je práve zmiernenie, alebo úplné „zmiznutie“ celulitídy.

Naposledy, keď sme robili reportáž a v jednej televízii sme o metóde rozprávali, tak ako prvé si moderátorka všimla, že dáma, ktorá predvádzala sústredenie v ľadovej vode, nemala žiadnu celulitídu. A nejednalo sa o mladé dievča – bola ňou dáma v najlepších rokoch.

Po vstupe sa pochválila, že s celulitídou bojovala niekoľko rokov. Neúspešne.

Môže za to práve práca s chladom?

Chlad motivuje telo vytvárať hnedý tuk, ktorý zvyšuje tvorením tepla metabolizmus a ten spaľuje viac kalórií. Teda ak nedodávame viac kalórií ako normálne, telo musí začať strácať váhu.

Viac o hnedom tuku tu: https://viktorschiller.sk/2019/04/23/zakladne-principy-aktivacie-hnedeho-tuku/

Na celulitídu chlad pôsobí tak, že podporuje rozťahovanie a sťahovanie kapilár v pokožke, teda lepšie prekrvenie. Zároveň pravidelné vystavovanie sa chladnému vzduchu a tvorba zimomriavok podporuje činnosti pokožky, ktoré v teplom prostredí nemajú ako nastať.

Tiež po studenej sprche sa väčšina ľudí intuitívne silnejšie trie uterákom a tak masíruje pokožku, ktorá sa opäť dostáva do situácie, ktorú bežne nezažíva.

Skúsili  by ste metódu aj vy? Už v januári štartuje ďalší kurz s Viktorom Schillerom.

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by sa vám páčiť...

Mohlo by vás zaujímať