fbpx
Lumina: Chcete lepšie a presnejšie pochopiť svoje správanie?
Domov / BLOG / Chcete lepšie a presnejšie pochopiť svoje správanie?

Chcete lepšie a presnejšie pochopiť svoje správanie?

Na stránkach 40plus máme pre  čitateľov súťaž v spolupráci so spoločnosťou Lumina Learning o bezodplatné vypracovanie profilu  Lumina Spark. Profil vám môže pomôcť lepšie spoznať sa a pochopiť svoje správanie a ukáže vám cestu, ako sa naplno rozvinúť .

Jednou z víťaziek  súťaže sa stala pani Jasna Opavská, interiérová dizajnérka. Včera sa stretla s Marcelou Ružkovou, ktorá na Slovensko Lumina Learning priniesla a pre klientov vypracováva výnimočne podrobné profily  Lumina Spark.

Jasna, ako hodnotíte profil, ktorý Vám v  Lumina Learning vypracovali?

„Som typ človeka, ktorý sa rád pozerá na svoju osobnosť aj očami iných. Ideálne odborníkov. Preto ma výhra súťaže, ktorú ste na 40+ spravili s Lumina Learning veľmi potešila. Moje obavy, že pôjde o všeobecné, nič nehovoriace informácie sa rozplynuli po pár minútach stretnutia s odborníčkou Marcelou Ružkovou z Luminy Learning, ktorá mi predstavila môj profil. Je až fascinujúce, ako je možné na základe 144 otázok a odpovedí urobiť presný náhľad na osobnosť človeka. Veci, ktoré som sa o sebe dozvedela sú komplexné  a súvisia spolu, dávajú zmysel. Dostala som úžasnú pomôcku v podobe detailne vypracovaného profilu mojej osobnosti, ku ktorej sa určite budem vracať na ceste životom.  Verím, že mi bude nápomocná.“

Ak chcete skúsiť šťastie a dozvedieť sa o sebe viac, zapojte sa do našej súťaže. Informácie TU

JASNINA SKÚSENOSŤ S PRÁCOU S VEKOVO ZMIEŠANÝM TÍMOM
V rámci práce interiérového dizajnéra som sa dostala do tímu mladších manažérov a grafikov. Za úlohu sme mali vytvoriť interiér nového hotela a pripraviť materiál na marketing. Určite najväčšie prekvapenie pre mňa bola samozrejmosť s akou títo mladí ľudia používajú moderné technológie a zdroje informácií z virtuálneho sveta. Určite nie som počítačoví analfabet, práve naopak, ale spôsob ako nové technológie zaraďujeme do procesu práce je iný, ako u mladých ľudí s ktorými som spolupracovala.

Pre mňa sú moderné technológie pomôckou, ktorú používam, ale pre nich akousi samozrejmosťou. Pre mňa sú pridanou hodnotou, pre nich súčasťou každého kroku.

Nedostatok skúseností kompenzujú veľkou sebaistotou vo vystupovaní pre mňa hraničiacou  s aroganciou. Sú scestovaní a ovládajú jazyky. Neboja sa konfrontácie a vedia argumentovať. Vidieť, že vyrastali v úplne iných podmienkach ako my.

Práca ich baví, ale nie je pre nich prvoradá. Hľadajú rovnováhu medzi súkromím a robotou. Myslím, že im oveľa menej hrozí vyhorenie a prepracovanosť, akú pozná naša generácia.
Aj keď sú mladí a ešte menej skúsení, určite sa máme čo od nich učiť.
Rada by som počula ako oni vnímali spoluprácu so mnou. Určite rešpektovali moje skúsenosti a spoliehali sa na vedomosti. Či túto spoluprácu vnímali ako pozitívnu neviem, ale pre mňa bola určite veľmi pozitívnou skúsenosťou.,

Zistite viac

Viete ako sa správate keď ste v pohode, ako v bežnom dennom režime a ako v náročných situáciách? Zrejme áno, veď sa poznáte. Ale viete, ako svoje „tri“ osobnosti využiť vo váš prospech a napojiť sa na to najlepšie, čo vo vás je? A mať k svojim silným stránkam neobmedzený prístup?