Bio hnojivo je vzpruha pre záhradu

Bio hnojivo je vzpruha pre záhradu

Pred 2 týždňami nás navštívil Rasťo Sopko. Rozprávali sme sa o digestáte, čo jr prakticky bio hnojivo vhodné na rastliny v záhrade, na trávu, ale aj izbové rastliny.

Nedávno sme doma na záhrade urobili vertikálnu záhradu, kde sme začali pestovať nielen bylinky, ale aj zeleninu. Rajčiny, papriku, uhorky a šalát. Nádoby sme urobili z plastových bandasiek. Na to, aby ste premenili plastové nádoby na „kochlíky“ nepotrebujete veľa.

Z nádoby je treba ukrojiť vrch alebo len jeho časť ( podľa toho, či bude nádoba vo finále visieť, alebo bude stáť). Z niektorých bandasiek muž vyrobil dokonca „miniskleník“. Väčšina nádob nemá úplne rovné dno, takže vo vyvýšenej časti dna sme urobili dierku, aby mohla prebytočná voda odtekať a zem neplesnivela.

Rastliny sa celkom ujali, ale potom sme si všimli aktivity Rasťa Sopka a digestátu, ktorý sa tvorí pri spracovaní odpadu v bioplynke.

Tu nájdete rozhovor – vráťte sa k nemu, ak vás fotografie nižšie zaujmú…

Rasťo nám priniesol digestát. Ide o unikátne bio hnojivo z Greencorpu, ktoré sme aplikovali na naše záhony s bylinkami, ale aj na trávnik, rajčiny, uhorky a papriku. Po 14 dňoch naše rajčiny nabrali nevídane na veľkosti. Veď posúďte sami.

Toto je záber z 27.05.2020

Toto je záber z 10.6.2020

Bio hnojivo je vzpruha pre záhradu
Rajčiny po 14 dňoch

Bio hnojivo je vzpruha pre záhradu

Na našom dvore sa vystriedalo už viac ľudí, ktorí sa vyznajú v pestovaní zeleniny, ale ostali prekvapení. Ak sa zaujímate o Bio alternatívy aj v oblasti pestovania, nenechajte si ujsť vyššie uvedený audio rozhovor. A dajte nám vedieť spätnú väzbu.

(Poznámka: v prípade, ak počúvate na telefóne, môže sa stať, že vám zvuk po chvíli vypne. Nastavte si displej a jas na „vypnúť nikdy“ alebo si zapnite podcast v niektorej z aplikácií. Ak počúvate na počítači, je lepšie, ak sa vyhnete prehliadaču explorer – zvykne totiž štrajkovať…)

Viac informácií nájdete na www.greencorp.sk. Môžete sa objednať aj na spomínanú exkurziu.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať…

ZMENA TERMÍNU Víkendový Reštart Tela a Mysle | Wellness Hotel Kontakt

Mohlo by vás zaujímať