fbpx

Ako sa starať o pleť po 40-ke?

Ako sa starať o pleť po 40-keAko sa starať o pleť po 40-ke?

Čas neúprosne plynie a nikto nemladne. To je fakt, ktorý pozorujú ľudia na svojej fyzickej kondícii a hlavne ženy viditeľne na svojej pleti. Po 40-tke je potrebné dodávať pleti a pokožke externú starostlivosť, vďaka ktorej známky starnutia spomalíte. Samozrejme, aj skoršia prevencia je vítaná, no lepšie začať neskoro ako nikdy. Viete, ako by ste sa mali o pleť po 40-ke starať?

Domáca starostlivosť v kombinácii s tou profesionálnou

Chodíte pravidelne ku kozmetičke? Dobre robíte, pretože odborníci na starostlivosť o pleť používajú spravidla produkty s vyššou koncentráciou a sú špeciálne školení na ich používanie. Tieto produkty nie sú určené na domácu starostlivosť a raz za čas je skvelé dopriať si hĺbkové čistenie pleti. Avšak, najväčšia práca je odvedená doma, pravidelnou rutinou. Po 40-ke sa začínajú objavovať vrásky čoraz viac, preto je nevyhnutné používať denný i nočný krém a nezabúdať na SPF ochranu v každom ročnom období. Áno, aj v zime.

Aby ste sa zorientovali, prečítajte si recenzie najlepších krémov na vrásky a zistíte, že by ste mali v zložení hľadať napríklad kyselinu hyaluronovú, koenzým Q10 alebo kolagén.

Kolagén a denná starostlivosť

Vedeli ste, že už približne od 25. veku života začína klesať v organizme tvorba kolagénu, čo má za následok ochabnutie a horšiu kvalitu pleti, stratu jej pružnosti, zvýšenú lámavosť nechtov či vlasov? Postupom času sa kolagén v tele prestane tvoriť takmer úplne a preto je nutné ho dopĺňať vo forme doplnkov stravy. Dobre si však naštudujte informácie o tom, z akého zdroja kolagén pochádza a vyberajte najmä ten rybí. Rovnako tak majú niektoré kozmetické prípravky v zložení kolagén. Zaraďte ich do svojej dennej rutiny.

Je ťažké nájsť najlepší krém proti vráskam, ale keď si podľa recenzií vyberiete ten svoj a budete ho poctivo používať, uvidíte výsledky. Aby ste si po 40-ke zachovali čo najdlhšie krásnu pleť, nezabúdajte piť dostatok tekutín, vyhýbajte sa priamemu silnému slnku, nikdy nechoďte spať bez odlíčenia a dbajte na kvalitné produkty od tých najlepších výrobcov.

INFOSERVIS

Zdroj obrázka:

insta_photos / Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať