Ako prispievajú kvalitné rolety ku komfortu vášho bývania?

Vonkajšie rolety dokážu po zatiahnutí celkom zatieniť miestnosť, čo prispieva k vytvoreniu ideálnych podmienok na kvalitný spánok.Ako prispievajú kvalitné rolety ku komfortu vášho bývania?

Zatienenie miestností pomocou roliet vám umožní vytvoriť v interiéri vyhovujúce svetelné aj tepelné podmienky. Vybrať si pritom môžete až z troch typov. 

Aký je medzi nimi rozdiel vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Vnútorné rolety pre ešte viac súkromia

Už vás to časom omrzelo byť v rôznych životných situáciách na očiach celého sveta? Hľadáte spôsob, ako zvýšiť súkromie v jednotlivých miestnostiach tak, aby ste ich zároveň mohli dostatočne zatemniť?

Obidve požiadavky naplnia vnútorné látkové rolety. K dispozícii sú v rôznorodých farbách a vzoroch, vďaka ktorým sa zároveň stanú estetickým doplnkom. Je len na vás, či si vyberiete vzorované alebo jednofarebné riešenie.

Pri výbere si môžete vopred stanoviť aj vaše požiadavky na intenzitu tienenia. Môžete siahnuť po látkach, ktoré čiastočne prepúšťajú svetlo, alebo úplne zatemňujúcich látkach.

Moderné rolety s možnosťou voľby tvaru lišty

Bohatý výber roliet od Isotra uspokojí aj vaše požiadavky na moderný dizajn, vynikajúcu funkčnosť a dlhú životnosť. Horný profil roliet sa uchytí pomocou držiakov, pričom si môžete vybrať aj prevedenie s krycím boxom, pri niektorých modeloch sa dá zvoliť tiež jej tvar. Nechcete vŕtať do steny? Isotra má pre vás aj vnútorné rolety bez vŕtania s montážou na okenné krídlo.

Vonkajšie rolety, ktoré šetria energiami

Ak hľadáte riešenie, ktoré vám umožní šetriť na výdavkoch na vykurovanie a klimatizáciu, iste vás oslovia vonkajšie rolety. V zimnom období výrazne znížia úniky tepla z interiéru, v lete oceníte ochranu pred prehrievaním skiel okien. Pevné hliníkové lamely sú zároveň bariérou, ktorá prispieva k ochrane pred vlámaním.

Úplné zatienenie aj integrovaná sieť proti hmyzu

Vonkajšie rolety dokážu po zatiahnutí celkom zatieniť miestnosť, čo prispieva k vytvoreniu ideálnych podmienok na kvalitný spánok. Chránia tiež pred prenikaním hluku a prašnosti. Spoločnosť Isotra má navyše vo svojej ponuke aj vonkajšie rolety s integrovanou sieťou proti hmyzu. Sieť sa dá pritom ovládať samostatne tak, aby ste ju mohli mať stiahnutú aj bez tienenia. Obávať sa nemusíte ani rozsiahlych stavebných úprav. K dispozícii sú tiež modely určené na dodatočnú montáž pri zatepľovaní alebo rekonštrukcii.

Screenové rolety aj na rodinné domy

Možnosťou, ktorá je svojím dizajnom vhodná predovšetkým na budovy a rodinné domy postavené v modernom štýle, sú screenové rolety. Tento typ sa montuje na okná z ich vonkajšej strany. Aj screenové rolety preto prispievajú k ochrane skiel okien pred prehriatím, čím pomáhajú udržiavať príjemnú klímu v miestnosti aj počas horúcich dní. Pri zabezpečení maximálnej ochrany proti slnečnému žiareniu zároveň umožňujú dosiahnuť optimálnu úroveň svetla v miestnosti. Zvoliť si môžete aj prevedenia s látkou blackout, ktorým interiér celkom zatemníte a získate maximálny komfort i súkromie.

Zdroj obrázka: U. J. Alexander / Shutterstock.com

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať