fbpx
5 spôsobov, ako zachrániť vzťah

5 spôsobov, ako zachrániť vzťah, ktorému ste ešte donedávna nedávali žiadnu šancu

Vo vzťahu každého páru sa občas vyskytnú krízové ​​fázy, počas ktorých sa vám zdá, že spoločný život sa stal zrazu nudným, šedým alebo obyčajným. To však nie je dôvod na zúfalstvo, paniku a stres. Existuje niekoľko „dobrých“ spôsobov, ako sa s týmito pocitmi nespokojnosti vyrovnať, pričom rozchod nie je vždy jediná cesta. Váš vzťah sa dá ešte zachrániť. Ak v ňom láska stále žije, tak prečo to nevyskúšať.

My vám predstavíme niekoľko krokov, pomocou ktorých to bude oveľa jednoduchšie. Hlavne nechoďte v lodičkách. Lepšie je ísť v cestných tretrách,

Zmeňte návyky a svoje správanie

Ak máte pocit, že sa váš vzťah „topí“ vo všednej rutine, potom je čas urobiť zmeny vo svojich bežných a každodenných záležitostiach. Vieme, že dnes je cesta do reštaurácie tabu, ale to sa časom určite zmení, tak potom skúste vymeniť večeru v kuchyni za tú v luxusnej reštike.

Alebo využite na spoločné trávenie chvíľ blízky park. Čo tak sadnúť na bike? Kúpte si pre istotu nové plášte na bicykel , aby ste sa nepošmykli a vydajte sa na spoznávanie okolia spolu na dvoch kolesách. Príroda má úžasnú moc veci naprávať a liečiť.

Jednoducho povedané, vyskúšajte niečo nové. Keď je vo vzťahu všetko stereotypné a nudné, môže byť takáto akcia dobrým krokom smerom vpred. A keď budete zdieľať so svojím blízkym nové príjemné zážitky, pomôže vám to spojiť sa navzájom novým a príjemným spôsobom. Nájdite si preto niečo, čo ešte nikto z vás neskúsil a pridajte svojmu životu žiarivé farby.

Naučte sa byť vďačným

Na dobré veci si zvykáme veľmi rýchlo a časom ich berieme ako samozrejmosť. A podobne to platí aj vo vzťahu. Niekedy ale pocit eufórie, ktorý nám vzťah hneď na začiatku priniesol, stratíme  a zabudneme, prečo sme sa do kedysi milovanej osoby zahľadeli.

Občas je však dobré si uvedomiť, zopakovať a možno pripomenúť, že to bola a možno aj stále je jediná osoba, s ktorou sme sa rozhodli prežiť celý svoj život. Tak smelo do toho. Všetko je vo vašich rukách a pohodlie vo vašom vzťahu závisí od vás.

Nebojte sa hovoriť o problémoch

Ak máte problém, stojí za to o ňom hovoriť. A s kým iným, ak nie s milovanou osobou. Dôležité je  robiť to bez demagogických excesov – zbytočných slov a prílišnej dramatizácie. Hovorte jednoducho a čestne, nepreháňajte to a neupadajte do teatrálnosti.

Na druhej strane, ak sa na vás váš milovaný obrátil pre dlhodobé problémy s erekciou alebo inou vážnejšou komplikáciou, buďte k nemu pozorné: počúvajte a snažte sa pochopiť, čo chce povedať. Nesúďte a nerobte predsudky: väčšinu problémov je možné vyriešiť inteligentným a premysleným prístupom.

Vybudujte si vzájomný rešpekt

Ak ste s partnerom dosiahli bod, v ktorom si prejavujete vzájomnú neúctu, je čas to zmeniť, pretože následky môžu byť katastrofálne. Nie je predsa nič jednoduchšie, ako prestať cítiť náklonnosť k niekomu, kto si vás neváži.

Samozrejme, ľudia spolu dokážu žiť bez rešpektu a vedomia si vzájomnej hodnoty aj naďalej, to však vedie k absolútnej ľahostajnosti o potrebách a túžbach partnera.

„Manželstvo a vzťah sú založené na úcte a obetiach, ktoré jeden prináša druhému.“

Honoré De Balzac

Dajte partnerovi pocit, že je vypočutý a prijatý

Dajte svojmu milovanému príležitosť cítiť sa vypočutý, aj keď úplne nesúhlasíte s jeho názorom. Ukážte mu, že ho budete akýmkoľvek spôsobom podporovať a on zostane vašim priateľom, aj keď urobí rozhodnutie, ktoré vždy nepodporujete.

V každom vzťahu musí človek vedieť, že môže plne dôverovať svojmu blízkemu a nebáť sa byť sám sebou. Preto, namiesto toho, aby ste sa ho snažili odradiť (presvedčiť) alebo prinútiť, aby robil to, čo chcete vy, buďte osobou, ktorá dokáže podporiť a inšpirovať, a odsúdenie nechajte na niekoho iného.

-Infoservis-

Zdroj obrázka:Maridav/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať