fbpx
RIVICA: Sukňa k žene patrí v každom veku – vysuknite sa!

RIVICA: Sukňa k žene patrí v každom veku – vysuknite sa!

Ivicine sukne sú ženské, zvodné, praktické, kvalitné a naozaj na rôzne príležitosti. Ak ste doteraz váhali, tak po prečítaní tohto rozhovoru už viac váhať nebudete. Pretože sukňa k žene patrí v každom veku – vysuknite sa!

 

Ivica, povedz nám, kedy vznikla myšlienka začať sa v móde orientovať najmä na sukne?

Príbeh mojej značky RIVICA začal približne pred 2 rokmi. Vnuknutie však prišlo o čosi skôr a postupne. A keďže pre mňa osobne je sukňa ideálnym a najuniverzálnejším prvkom ženského šatníka, tak voľba bola celkom jasná 🙂

Aké sukne máš v ponuke? Predstavíš nám aktuálnu kolekciu?

Od začiatku je moja tvorba zameraná hlavne na zaujímavé vzory látok a aby vynikli, tak som zvolila hlavne kruhové alebo áčkové sukne, ktoré pristanú väčšine žien. Aktuálna jesenno-zimná kolekcia v sebe spája tradičnosť škótskeho tartanu s modernosťou strihov ako je asymetria a dôraz na detaily. Zároveň mám v ponuke limitovanú sériu exkluzívnych látok SPLENDOR, z ktorých šijem na želanie spoločenské kúsky vhodné na ples, svadbu, či inú spoločenskú udalosť.

Ktorý zo strihov je tvoja srdcovka?

 Asi každý kúsok, ktorý navrhnem patrí medzi moje srdcovky a dúfam, že si daný kúsok obľúbia i moje klientky. Keby som si však mala vybrať nejaký konkrétny strih, tak vzhľadom k tomu, že mám rada rafinovosť a zameranie na detaily, medzi moje obľúbené kúsky patria hlavne asymetrická sukňa a „sukňovice“. Asymetrická sukňa je vzadu dlhšia a zdôrazní tak ženskú postavu. „Sukňovice“ volám nohavicovú sukňu resp. sukňové nohavice, ktoré sa stali srdcovkou i pre mnohé ženy, pretože sú rafinované v tom, že vyzerajú ako sukňa, ale majú v sebe praktickosť nohavíc.

Existuje strih, ktorý pristane takmer každej?

Ako som spomenula, kruhové alebo áčkové sukne pristanú väčšine žien. Z vlastného pozorovania som si všimla, že dobrou voľbou je taktiež maxi sukňa. Dlhá sukňa, kde je vhodne vybraný materiál a vzor, vie rafinovane zakryť čo treba a zároveň vyzdvihnúť prednosti.

Sú medzi tvojimi klientkami ženy, ktoré predtým sukňu ako takú úplne odmietali?

Niektoré klientky sa priznali, že som ich inšpirovala vyskúšať sukňu a nechápu, prečo tak dlho odolávali 🙂

 Kde berieš nápady na nové kolekcie?

Inšpirácie sú všade navôkol. Všímam si ľudí na ulici, mám rada umenie (balet a obrazy), pozorujem farby v prírode a samozrejme ovplyvňuje ma i moja nálada. Keď vyberám látky, tak vyberám podľa môjho vkusu, ale pokúšam sa predstaviť si, akej žene by sukňa svedčala, na akú príležitosť a čo k nej skombinovať. Sledujem samozrejme i aktuálne trendy. Minulý rok som sa zúčastnila výstavy Premiere Vision v Paríži, kde sa prezentujú aktuálne trendy (farby, dizajny látok, atď) a tento rok sa chystám znova.

Je plesová sezóna. Oslovujú ťa klientky aj s požiadavkami na plesové sukne?

Áno, samozrejme šijem aj spoločenské sukne. Nielen na aktuálnu plesovú sezónu, ale aj napríklad na svadby, stužkové, či iné spoločenské udalosti. Mám v ponuke limitovanú sériu exkluzívnych látok SPLENDOR, či hľadám látku podľa želania klientky.

Máš veľmi sympatický slogan – Vysukni sa. Prišiel náhodne? Alebo je výsledkom dlhého brainstormingu?

Ďakujem 🙂 Vedela som, že k značke patrí aj zapamätateľný slogan. Musím priznať, že sa to rodilo ťažko, hrala som sa so slovíčkami a keď už som prišla na slovné spojenie „VYSUKNI SA“, stále som si nebola istá, či sa to ujme. Teraz ma teší, že to fanúšikovia prijali a začali ho aj používať.

 Všimla som si aj tvoje kolekcie motýlikov. Niektorí stylisti hovoria, že motýlik a kravata uberá na ženskosti. Čo si o tom myslíš?

Motýliky vznikli ako doplnky pre partnerov, aby sa spolu s dámou zladili. Avšak niekedy si ich kupujú dámy pre seba. Kravata a motýlik je v ženskom šatníku zaujímavým doplnkom pre experiment a zaujímavé stylingy. Nemyslím, že tým dáme uberá na ženskosti. Sú to skôr iné veci 😉

Čo by si odkázala ženám, ktoré váhajú, či sukňu zaradiť do šatníka?

Sukňu považujem za najuniverzálnejší kúsok ženského šatníka. Dá sa skombinovať na viacero spôsobov a budete v nej stále iná. Raz si k nej dáte blúzku a lodičky, a pri inej príležitosti tričko a tenisky. RIVICA: Sukňa k žene patrí v každom veku – vysuknite sa!

 

FOTO: archív RIVICA

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať