fbpx
Pustite sa do rekonštrukcie kuchyne tak, aby ste nezruinovali rozpočet

Pustite sa do rekonštrukcie kuchyne tak, aby ste nezruinovali rozpočet

Čo si budeme nahovárať. Večne mladé a stále dokonalé nebudú ani veci naokolo nás. Zub času na nich zanechá stopu. Jedným z takých priestorov je aj kuchyňa v dome či byte. Krém na vrásky, lifting alebo hyalurónové sérum tu nefunguje. Tu časom treba opravu alebo celkovú rekonštrukciu.

Jedným z najviac zaťažených priestorov je najmä kuchyňa. Zaslúži si z tohto pohľadu čo najviac vašej pozornosti. Aby ste však nenaštrbili váš rodinný rozpočet a rodinné blaho, predstavíme vám niekoľko šikovných trikov, ako to celé a bez veľkej námahy zvládnuť. A najmä si posvietime na tie súčasti kuchyne, ktoré musia slúžiť veľa rokov. Oplatí sa preto rozhliadnuť a poradiť sa s odborníkmi.

Prírodné materiály alebo ich náhrada? Poraďte sa s dizajnérom!

Prírodné materiály sú výborné riešenie, i keď nie cenovo dostupné pre každého. Náhrady v podobe totožných modelov lacnejších materiálov vyzerajú dnes naozaj veľmi dobre a rovnako tak sa bude cítiť aj vaša peňaženka. Pri každom návrhu alebo novej úprave interiéru si však domov radšej pozvite bytového architekta, ktorý to celé spolu s vami navrhne do posledného detailu, čím sa zaručí požadovaný výsledok. Ten potom môže nielen pôsobiť luxusne, ale zároveň bude spĺňať podmienky kvality a dobrej udržiavateľnosti. Pretože v premyslenosti unikátnych detailov, kombinácii farieb a materiálov v jednom priestore je krása.

Nastavte sa na štandardné veľkosti

Rozhodli ste sa pre niečo nové a krajšie? V tom prípade je čas na rekonštrukciu od základov a moderná kuchyňa na mieru bude správnym riešením. Takáto zmena bude možno tak výrazne pozitívna, že získate vášeň pre varenie (ak ste ju časom stratili) a tiež chuť tráviť v priestore kuchyne viac času. Ak chcete aby výsledný efekt nebol predražený, podstatné je vystavať kuchyňu a jej zariadenie zo štandardnej ponuky. Všetky atypy a ďalšie úpravy môžu rozpočet radikálne navýšiť.

Dobrý dizajnér či architekt vie pracovať s priestorom a zladiť prvky tak, aby ste nemuseli preplácať tam, kde to nie je potrebné. Životné skúsenosti a prax sa aj v tomto prípade cenia.

Zvoľte si správne osvetlenie

Pred rokmi, keď ste si zariaďovali bývanie bolo obvyklé, že každá miestnosť mala jedno centrálne osvetlenie. To samozrejme nie je dobré riešenie, najmä ak potrebujete osvetliť určité plochy na ktorých pracujete. Veľa kuchýň je tiež otočených na sever – čo je super najmä v lete. Ale tu potom jedno centrálne osvetlenie vonkoncom nestačí. Správne osvetlenie pracovnej plochy prináša veľa výhod. Výborné je teplé biele svetlo, ktoré osvetľuje miestnosť rovnomerne. Vhodné je aj dodatočné osvetlenie pracovného priestoru v kuchyni: obklad, umývadlá, kuchynské skrine.

Dizajn a typ kuchynského osvetlenia by malo byť v súlade so všeobecným štýlom interiéru, s doplnkami, farebnosťou a ak uvažujete aj nad dekoráciou stien, malo by ladiť aj s umiestnenými obrazmi, ktoré dotvárajú celkovú atmosféru. Zároveň musí byť svetlo funkčné, šetrné a malo by sa ľahko udržiavať v čistote.

Mnohé materiály a doplnky na takúto rekonštrukciu nájdete v každom väčšom obchode vo vašom okolí. Ich inštalácia je jednoduchá, rýchla a pohodlná, často s návodom, takže mnohé z toho zvládnete bez pomoci druhých.

Potom je už len na vás, ako si svoju prvú a chutnú šálku kávy alebo čaju v novom priestore novej kuchyne vychutnáte.