fbpx
Nikdy nie je neskoro, ale šťastie vám notifikáciu nepošle

Nikdy nie je neskoro, ale šťastie vám notifikáciu nepošle

Ak si myslíte, že ste už svoje šance na úspech a sľubnú kariéru premrhali a neostáva vám nič iné, len sa uspokojiť s tým, čo máte, mali by ste svoje zmýšľanie okamžite prehodnotiť. Nie len v mladom veku, kedy je človek  plný energie a ambícií, môže dosiahnuť úspech v podnikaní. Šťastie vám ale pozvánku v podobe e-mailovej alebo sms notifikácie nepošle. Šťastie však často príde práve vtedy, keď sa vám zdá, že Slnko už klesá za obzor. Vtedy je potrebné priložiť ruku k dielu

Štatistiky v skutočnosti hovoria, že tí, ktorí začínajú podnikať v neskoršom veku, sú s väčšou pravdepodobnosťou úspešnejší! To znamená, že nie ste na odpis a práve teraz sa pred vami otvárajú nové šance na úspech.

Ak sme vás o tom ale dostatočne nepresvedčili, potom je tu niekoľko logických dôvodov, vďaka ktorým zistíte, že nikdy nie je neskoro. Nezabudnite ale pritom na fakt, že:

„Tvorivosť a viera vo vašu prácu je nevyhnutnou zložkou úspechu.“ (Ingvar Kamprad)

Máte životnú skúsenosť

Najzrejmejším a nepopierateľným argumentom v prospech spustenia podnikania a rýchleho zakladania s.r.o. vo vyššom veku je fakt, že už máte dlhoročné životné skúsenosti, ktoré sa vám pri vývoji vášho podnikania nepochybne hodia. Podľa prieskumu ITR 40+ viac ako 20% ľudí po strate zamestnania začne vo veku nad 40 rokov podnikať.

Aj keď nie ste možno do podnikania celkom dobre zasvätení, chápete, ako funguje obchodný svet a máte potrebnú prezieravosť, o ktorej ste niekedy pred desiatimi rokmi zjavne len snívali.

Ste viac trpezliví a zdržanlivejší, a preto si budete môcť dôkladne premyslieť všetky kroky na vytvorenie svojho podniku (vrátane tých, ktoré nie sú najpríjemnejšie), starostlivo zvážiť všetky výhody a nevýhody, ktoré výrazne zvýšia šance na úspech.

Viac skúsených priateľov môže pomôcť pri rozbehu odbornými radami

Každý jeden podnik si vo svojom rannom štádiu bude vyžadovať veľa odborníkov v rôznych odvetviach. Vo vyššom veku máte takýchto spojení čoraz viac, preto bude obsadenie pozície vhodným kandidátom oveľa jednoduchšie.

Budete mať prospech zo skúseností všetkých známych odborníkov, ktorí môžu pomôcť vášmu podniku s radami alebo službami – právnika, účtovníka, dodávateľa, dizajnéra a dokonca blogera.

Nemáte pri rozbehu premyslené sídlo spoločnosti?

Veľa ľudí pri rozbehu podnikania uvažuje najmä nad tým, kde usídliť spoločnosť. Ak nemáte vhodné priestory hneď od začiatku, tak pri zakladaní podnikania vám možno príde vhod prenajaté virtuálne sídlo. V dnešnej dobe je to bežná prax.

Viete si nastaviť a dosiahnuť ciele

Ak chcete mať vo svojom tíme spoľahlivých ľudí, musíte im zabezpečiť prijateľné podmienky. Takýto zamestnanec sa stane potom pre vás vizitkou. Zamestnanci dnes očakávajú rôzne benefity, ktoré im vedia pracovný, ale aj súkromný život obohatiť. Skúsených zamestnancov okrem benefitov často zaujíma aj ich ochrana zdravia pri práci.  Dnes je veľká časť pracovných miest viazaná na sedavú prácu. Vedeli ste, že ľudí v kanceláriách zaujíma na čom budú napríklad po celý čas sedieť? Ubolený chrbát má každý druhý kancelársky pracovník a nevhodné sedenie neprospeje ani zamestnancovi a ani vašej firme – choroby chrbtice sa liečia dlho a je lepšie im predchádzať. Možno vám pomôže spracovanie projektu na základe  normy ISO  45001. Chránení a v bezpečí budú vaši noví kolegovia schopní spolu s vami plniť stanovené ciele.

Finančná stabilita na začiatku podnikania

Tí, ktorí si otvoria svoje podnikanie v rannom veku, často čelia vážnemu nedostatku peňazí. Okrem nákladov na samotný podnik je potrebné nájsť finančné prostriedky na splátky hypoték, výchovu detí (ich vzdelávanie, športové úspechy, rekreáciu, atď.).

Samozrejme, niektorých záväzkov sa len tak ľahko nezbavíte, no väčšina z nich vám pri zodpovednom konaní, ktoré pri podnikaní potrebujete tiež – odpadne. Mnohí začínajúci podnikatelia vo vyššom veku majú úspory, ktoré sa dajú investovať. A na druhú stranu, čím menej finančnej zodpovedností máte, tým menej riskantná je pre vás myšlienka založenia podniku.

Výhodou bude pre vás aj to, že máte viac možností, možno ste sa poučili z vlastných chýb a ste si v tom, čo robíte istí. My vám „držíme palce“ a veríme, že na to máte!