fbpx
Inšpirácie a motivácia pre ľudí 40plus

Inšpirácie a motivácia pre ľudí 40plus

V posledný deň v roku sa zvykne bilancovať. Bilancovať sa dá v podstate kedykoľvek, ale Silvester je dňom nielen, keď sa veselíme, ale aj rekapitulujeme. Tak aj ja dnes prispejem svojou krátkou bilanciou a poďakovaním.

Je tomu len kúsok vyše roka, keď som si povedala, že na trhu chýba špecializovaný priestor pre ľudí po 40ke. Miesto, kde by si stretli inšpirácie a motivácia pre ľudí 40plus. Bola som behať a tam hore v sadoch mi cinklo, že toto by mohlo byť osožné.

Ešte som netušila, koľko práce to znamená. Dnes už to viem. Rekapitulujem.

Za rok 2019 ste si nás prečítali 264 721 krát. Wau.

Stretla som stovky ľudí a príbehov. Stretla som desiatky našich nových spolupracovníkov.

Výnimočné na tomto projekte je, že ho spoluvytvárame. Že mnohí z vás nie ste iba čitateľmi, ale aj prispievateľmi. Tešíme sa z každého jedného z vás. Navzájom si totiž odovzdávame skúsenosti, inšpiráciu a vedomosti a posúva nás to vzájomne ďalej.

Vek so sebou prináša problémy, ale aj nové obzory. Skúsenosti.

Želám vám/nám všetkým, aby sme/ste si (aj vďaka Magazínu 40plus) našli každý deň dôvod na radosť. Aby ste chceli skúmať život a situácie z tej pozitívnej strany. Zo strany prínosu a nových skúseností.

Ak čítate tieto riadky a máte príbeh, ktorý by mohol osloviť ďalších ľudí neváhajte a napíšte nám. A nemusí ísť len o profesijný reštart. Nielen prácou je totiž človek živý. Tešia nás aj vaše zamyslenia a máme novú rubriku – recepty s príbehom.

Rozmýšľala som, že v tomto súhrne vymenujem všetkých prispievateľov, ale prepadla ma panika, že na niekoho zabudnem. Preto si dovolím spomenúť ľudí, ktorí pomohli na začiatku a počas tohto roku veľmi výrazne.

Katka Mayer, ktorá sa ponúkla v začiatkoch pomôcť s tvorbou obsahu a do života magazínu priniesla Martina Milera, Soňu Borušovičovú a so Soňou prišli nielen jej skvelé texty a zamyslenia, ale aj autori ako Martin Vacho, Zora Vypušťáková a ďalší.

Skvelý Španielsky zápisník od  Danky Ljubimovovej je skvostom, ku ktorému sa dá pravidelne vracať.

Poďakovanie patrí aj:

Martinovi Kasardovi, ktorý sa verím raz vráti so svojou rubrikou S knihou v posteli.

Veľmi nás teší aj spolupráca s Lindou Chopin, Erichom Kadnárom a čoraz častejšie s Blankou Hegedušovou.

Dagmar Polievková, s ktorou spolupracujeme aj na workshopoch a píše svoje postrehy očami odborníka. Janko Dubnička, ktorý pravidelne prispieva v rubrike Odborník radí. Karolína Ivanová, ktorej texty udierajú na strunu najmä ženám. Elenka Moravčíková, ktorá motivuje ľudí po 40ke aby sa nevzdávali.

Od mája na pravidelnej báze spolupracuje ako stála redaktorka aj Monika Macháčková, s ktorou prišli do magazínu rozhovory so skvelými ľuďmi aj z oblasti folkloristiky. Veselá a odborne podkutá Zora Puškáčová, Zuzka Tajek a Martin Habánek.

Nela Sullens, ktorá nás motivuje k zmene svojich návykov a radí v oblasti stravovania a cvičenia. Petra Ázacis, ktorá píše o svojich postrehoch z reálneho života.

Na našich Víkendových reštartoch som stretla super dámy a som za to vďačná. Aj za spoluprácu s Elenou Bernátovou a tiež za nových prispievateľov, akou je napríklad Hanka Fúsková a jej príspevky s podtitulom Žena v elegantnom veku a Evka Staroňová, ktorá začala pravidelne písať a spracovala aj rozhovor, ktorý sme priniesli pred pár dňami.

Na začiatku sme stáli dve. Andrea Trávničková a ja. Pridala sa Dagmar Turnerová. A postupne s prispením vás všetkých sa rozvíja projekt, ktorý, verím, bude mať zmysel aj v roku 2020. Že inšpirácie a motivácia pre ľudí 40plus budú v našom magazíne prínosom aj pre ďalších čerstvých štyridsiatnikov.

Lebo ako hovorí Soňa Borušovičová: Život po 40ke práve začína!

Veselého Silvestra a šťastné vykročenie do roku 2020 prajem!

Martina Valachová

 

 

Mohlo by vás zaujímať