fbpx
Darček k štyridsiatke či päťdesiatke? BALI

Darček k štyridsiatke či päťdesiatke? BALI

„Dnes som vstávala s dobrou náladou. Veď už mám konečne všetko, čo potrebujem. Desať dĺžok v bazéne, ľahké ovocné raňajky a kávička spravia deň.“ Píše Katarína Serinová.

Nie je šofér ako šofér Asmara

Na recepcii ma už čakal objednaný šofér do Padangbai. Totál štýlový pán: pristihnutá briadka ako D´Artagnan, veľké strieborné prstene s obrovskými kameňmi na oboch rukách, úsmev od ucha k uchu. Asmara.

„Where are you from and what´s your name?“, hneď z prvej vyzvedá.

„I a´m from Slovakia and my name is Katarina“.

Hovorí ok, a celý čas sa pýta na Čekoladiu a hovorí mi Karima. Fakt úplne milený. Vraj túto prácu robí už dvadsať rokov a chce, aby klienti boli spokojní. Jeho heslo je: ty si šťastná, ja som šťastný. Budem musieť navrhnúť takéto heslo aj našim podnikateľom v cestovnom ruchu.

Padangbai a balič, volajme ho Ali

V príjemnom sparne sme sa predrali balijskou dopravou do Padangbai, prístavného mesta, základňou pre výlety na Gili ostrovy. Balijská doprava je ozaj zaujímavá, na úzkej ceste miestami tri autá vedľa seba, medzi nimi moped.

Na recepcii hotela sa mi prihovorilo chalanisko, možno okolo 35 rokov, ťažko sa to odhaduje, lebo aj starší vyzerajú mlado, že dnes mi bude robiť bodyguarda a vezme ma na pláž.

„A kto ma ochráni pred tebou, hovorím si v duchu“, ale OK, vybrali sme sa na pláž.

Už odbočka z cesty vyzerala podozrivo, podlez pod zatvorenú rampu, vyšliapaný chodníček a lá výšľap na Pajštún, cesta lesíkom zasa dole, ale neklamal, bola tam. White Sand Beach. Pekná pláž s dvoma barmi, bielym pieskom a asi tak dvojmetrovými vlnami.

Hovorím si,“ moja krásna, tu sa dnes veru neokúpeš.“ Tak som zmočila nohy a išli sme späť.

Návrhy tipu, zmeň plány, povozím ťa zajtra po ostrove na motorke, som brala skôr ako konverzačné cvičenie. Spotená ako otrok som sa vrátila na izbu a dala si sprchu. Game over.

Welcome to Padangbai.

Toľko krátky úryvok z novej e-knihy Balijské dobrodružstvo za 30 dní, ktorá zachytáva autentické zážitky mojej prvej cesty po Bali.

Celá je zložená z príspevkov napísaných počas pobytu, ktoré presne popisujú moje dojmy z tohto krásneho ostrova. Navštívila som aj Lombok a okolité ostrovy počas výletu za varanmi. Lepší darček k štyridsiatke som si ani nemohla dať. Ak uvažujete, že sa zbalíte na Bali možno vám bude ebook veľmi dobrým turistickým sprievodcom!

link na EBOOK

Príjemné čítanie.

Katarína Serinová

www.katarinaserinova.sk

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať