fbpx
Cestovateľské aplikácie Svetobežka a Sygic Travel

Cestovateľské aplikácie Svetobežka a Sygic Travel

Používate aplikácie? Možno si poviete, že máte váš smartphone preplnený rôznymi appkami a načo ďalšia? Ja vám dnes odporučím dve, ktoré vám môžu pri cestovaní na vlastnú päsť pomôcť. Konkrétne som dnes vybrala cestovateľské aplikácie Svetobežka a Sygic Travel

SVETOBEŽKA

Jedná sa o appku nášho ministerstva zahraničných vecí – Svetobežka. Má svoje muchy, digitalizáciu úplne Slovensko nezvláda, ale appka sa dá používať a je veľmi užitočná. Viete si tam odsledovať aktuálnu situáciu vo svete a odporúčanie MZV. Ja tam teraz sledujem odporúčania ohľadne Číny, keďže tam sa teraz najbližšie chystám.

V správach čítame všeličo, ale odporúčanie o cestovaní nie je také dramatické, tak uvidíme.

Ďalšia super vec, a odporúčam ju každému využiť, je registrácia pred cestou. Toto ozaj robte, nikdy neviete čo sa kde môže udiať a takto aspoň o vás budú úrady vedieť. Ak sa nebodaj niečo stane, priamo cez appku viete ohlásiť stav núdze. Našťastie som to nikdy nemusela využiť.

V appke si viete uložiť kópie cestovných dokladov, nájdete tam kontaktné údaje zahraničných zastupiteľstiev, čo robiť v núdzi. 

SYGIC TRAVEL

Pokračujem ďalšou appkou, ktorú veľmi často používam, prakticky sa bez nej nehnem z domu. Je to Sygic Travel a používam ju už roky. Za ten čas zmenila názov, vizuál aj funkcie a je to stále lepšie a lepšie.

Keď mám kúpenú letenku alebo častokrát, ešte predtým, keď výlet len plánujem, spúšťam túto appku. Tu sa začínajú rysovať obrysy môjho výletu. Tu si plánujem, čo kde uvidím, čo za to stojí a hlavne – ako sa tam dostanem. Priznám sa, mám orientačný nezmysel.

Dokážem sa stratiť úplne všade : – ) A táto appka mi dosť významne pomáha zvládnuť tento hendikep.

Ak ešte nemáte vhodnú appku na plánovanie výletov, ja práve odporúčam Sygic Travel. Je jednoduchá, môžete si v nej nastaviť (aj) jazyk slovenčina a fakt sa s ňou ľahko robí. Stačí si ju nainštalovať a po pár minútach iste prídete aj sami na to, ako to funguje.

 Ja si tu naplánujem cestu, ktorú si potom na mieste prekreslím do papierovej mapy (tú si beriem hneď na letisku/stanici v turistickom centre/infostánku) a už behám s mapou. Samozrejme si  stiahnem aj offline mapu v appke a v prípade núdze ma odnaviguje z bodu A do bodu B.

Verím, že ak ste sa doteraz na cestách strácali, už sa nebudete.

Aké aplikácie používate vy? Podeľte sa v komentári na sociálnych sieťach.

Lucia Lulu Krutá alias Lulu z Honolulu

Autorka je fotografka a cestovateľka

Mohlo by sa vám páčiť…

Pitie malého množstva vína je zdraviu prospešné

Mohlo by vás zaujímať