fbpx

Svetová tanečná dráha vášho dieťaťa môže začať už 1.6.2021. Prihláste ho na konkurz!

Leto s elledanse v tanečnom a muzikálovom tóne

Školský rok 2020/2021 bol veľmi namáhavý pre všetky deti, ale i dospelých. Väčšina detí bola od októbra mimo školských lavíc, športovísk, tanečných sál…

„Na chvíľku sme sa pred Vianocami zahriali na tanečných sálach, no od Nového roku sme boli opäť len doma, na online výuke. Predstava tanečného tréningu doma je v panelákovom byte desivá. Vľavo skrinka, vpravo stôl a na tancovanie ostávajú necelé dva metre štvorcové. Aj to je v niektorých prípadoch prepych!“ hovorí choreografka, pedagogička a riaditeľka Tanečnej školy elledanse Šárka Ondrišová.

Situácia sa však zlepšuje a sály tanečných škôl sa pomaličky otvárajú. Ako to vnímate vy, ako riaditeľka, ale aj pedagogička?

Deti mali tentokrát veľmi dlhú pauzu, čo sa odzrkadlilo aj na ich výkonoch. Snažili sme sa ich motivovať špeciálnymi aktivitami, výzvami, súťažami. Ale aj tak sa nám ich všetky nepodarilo udržať. Trénovanie online, v domácom prostredí, od januára až doteraz – skoro 5 mesiacov, urobí v živote tanečníka veľmi veľa. Rozbiehame sa však a dúfame, že už bude len lepšie. Začíname fungovať v sálach a je vidieť na deťoch, ako pookriali a tešia sa z voľnosti, priestoru a hodiny si konečne opäť užívajú naplno.

Dokonca sme sa rozhodli doplniť súťažné skupiny a na Deň detí – 1. júna od 16:00 do 18:00 hod., sme sa rozhodli zorganizovať konkurz práve do týchto skupín. Radi privítame nových členov! A to nielen tanečnice, ale aj šikovných tanečníkov, ktorých je v tomto odbore ako šafranu!

743005

A ako to bude v lete?

Leto je ešte trošku otázne, ale všetci dúfame, že sa zopakuje situácia z minulého leta a všetko sa uvoľní a my budeme môcť zažiť skutočné leto plné tanca, hudby, zábavy.

Pripravili sme tri turnusy denných tanečných táborov. Rozdelili sme ich podľa veku. V prvom turnuse od 12. 7. do 16. 7. 2021 sme pripravili aktivity pre staršie deti – od 8 do 13 rokov. V druhom turnuse od 19. 7. do 23. 7. 2021 budú aktivity zamerané aj na mladšie detičky od 4 do 9 rokov. Tretí turnus bude od 2. 8. do 6. 8. 2021 a bude pre detičky od 6 do 12 rokov. Všetky tri turnusy budú v priestoroch našej Tanečnej školy elledanse vo Vienna Gate, na Kopčianskej ul. 8 v Bratislave.

Čo všetko čaká na deti vo vašich tanečných táboroch ?

Naše letné tábory majú už 14-ročnú tradíciu. Tábory sú plné tanca, hudby, spevu, okorenené výtvarnými dielňami. Tanečné lekcie počas denných táborov pre najmenšie deti zahŕňajú tanečnú prípravu a prípravu krátkych choreografií. Staršie deti si zdokonalia svoju techniku, ochutnajú čaro moderného a jazzového tanca. V závere si nacvičia dve choreografie, ktoré zatancujú svojim rodičom na záverečnej prezentácii, v posledný deň tábora.

Výtvarnými a kreatívnymi aktivitami dopĺňame naše tanečné lekcie a sú obľúbeným spestrením dňa. Svoje výtvory si malí umelci vezmú domov po záverečnej výstavke pre rodičov. Všetky lekcie vedú profesionálni lektori – pedagógovia, s dlhoročnou praxou s deťmi a mládežou, študenti a absolventi VŠMU či VŠVU. No a ja sama som odborným garantom.

Pripravujete niečo špeciálne aj pre staršie deti?

Ako som už spomínala, pre staršie deti je určený hlavne prvý turnus tábora, no, ako každý rok, v auguste organizujeme aj Muzikálový camp. Ten je práve určený pre deti od 12 do 18 rokov. Tento rok sa začína 9. augusta a záverečné slávnostné vystúpenie, pravdepodobne na doskách Radošinského naivného divadla, je naplánované na sobotu 14. 8. 2021. Keďže je veľmi populárny a obľúbený, je v ňom obmedzený počet účastníkov na 30 osôb.

Muzikálový camp? To naozaj stihnú deti za týždeň nacvičiť muzikál a predviesť ho aj na doskách divadla?

Áno, je to pre deti veľmi náročný týždeň, preto máme práve na tento camp striktne danú vekovú hranicu od 12 rokov. Deti absolvujú lekcie spevu, herectva a tanca, spojených do finálnej javiskovej formy. Na záver sa budete mať na čo tešiť – veľká verejná prezentácia muzikálu na javisku!

V minulom roku sme nacvičili muzikál Cats. Každá jedna účastníčka sa zhostila svojej role bravúrne a potlesk, ktorý získali na záver v divadle, si právom zaslúžili.

Aj na základe jeho úspechu a veľkého ohlasu, sme sa rozhodli aj počas roka zorganizovať Muzikálový express, kde sa deti venujú naštudovaniu slávneho muzikálu Pomáda. Opäť sú to hodiny tanca, spevu a herectva. Výsledok uvidíme v závere školského roka a pevne verím, že to bude skvelé predstavenie. I napriek tomu, že časť štúdia sme museli absolvovať online, čo bolo nielen pre dievčatá, ale aj pre nás, pedagógov, veľmi náročné.

A aký muzikál plánujete nacvičiť tento rok ?

To si necháme ešte ako prekvapenie! Ale určite to bude pre dievčatá a chlapcov veľká výzva a verím, že záverečné vystúpenie bude ich najväčšou odmenou.

Mnohí účastníci našich muzikálových campov majú už skúsenosti s tvorbou a účasťou v muzikáli. Naša tanečná škola sa okrem tanca dlhé roky venuje aj divadlu a naštudovali sme viaceré divadelné predstavenia. Posledné malo premiéru v decembri 2019, s názvom Príbeh z lesa. Je to krásna hudobno-tanečná rozprávka pre malých i veľkých divákov. Pandémia však urobila svoje, a tak máme teraz neplánovanú prestávku.

V detskom muzikáli je to o to náročnejšie, že deti rastú, vyvíjajú sa, ich motorika a hlas sa mení. Akonáhle nám pandemická situácia dovolí, chceli by sme opäť začať s nácvikmi. S najväčšou pravdepodobnosťou však budeme musieť urobiť konkurz na niektoré postavy. Čiže, ak by ste vedeli o šikovných deťoch, či už chlapcoch alebo dievčatách (vo veku od 7 do 12 rokov, s tanečnými a speváckymi skúsenosťami), veľmi radi ich privítame 2. júna 2021, v priestoroch našej Tanečnej školy elledanse vo Vienna Gate od 16:00 do 18:00 hod. Viac informácií o rozprávke nájdete aj na našej webovej stránke www.elledanse.sk.

Ďakujeme za zaujímavý rozhovor plný zaujímavých ponúk pre naše deti!

Rodičia môžu deti prihlásiť svoje deti na letné tábory elledanse alebo muzikálový camp prostredníctvom web stránky: www.elledanse.sk , v časti Leto sú všetky tábory a camp spolu s prihláškou. Prípadne nás môžu kontaktovať telefonicky: +421 918 940 114 alebo mailom: skola@elledanse.sk.

Radi vás privítajú na konkurze do súťažných skupín tanečnej skupiny elledanse 1. júna 2021 od 16:00 do 18:00 hod, alebo na konkurze do muzikálu Príbeh z lesa, v tom istom čase 2. júna 2021, v priestoroch Tanečnej školy elledanse vo Vienna Gate na Kopčianskej ul. 8 v Bratislave.

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať