Ako v karanténe chudnúť s bylinkami?

Ako v karanténe chudnúť s bylinkami?

Sme doma. A ešte asi dlho budeme. Príroda nás však obdarováva pokladmi. Niektoré bylinky sú nielen liečivé, ale pomôžu aj s udržaním váhy. 

Ako v karanténe chudnúť s bylinkami?

Keďže teraz viac sedíme alebo sa iba sem tam presúvame, je fajn vedieť, ako sa dá zrýchliť metabolizmus. Ak sa nám to podarí, tak sme na dobrej ceste a môže nám to pomôcť aj s udržaním váhy, keď nie rovno s chudnutím. Pretože, ak sa leto opýta, čo sme robili počas korona krízy, bude už neskoro.

Ktoré bylinky pomáhajú?

Rastie doslova ako budrina, ale dá sa kúpiť aj v každom obchode. Teda zatiaľ. Je to mäta prieporná. Táto bylina veľmi dobre pomáha práve pri  spaľovaní tukov. Dokonca vraj aj tých, ktoré sa počas zimy a jarnej karantény hromadia pokožkou. Okrem toho mäta pomáha aj pri problémoch s nadúvaním a je dobrým pomocníkom aj čo sa týka zdravého žalúdka. Môžete si z nej pripraviť čaj, prípadne ju dať aj do niektorých šalátov, či iných pokrmov.

Ak sa vaše presuny medzi obývačkou a kuchyňou stále viacej hromadia a okrem chladničky otvárate aj tajné zásoby sladkého, zoberte si na pomoc palinu. Potláča chute na sladké.

V prípade, že váš metabolizmus vskutku zlenivel a spomalil sa (všade čítame, že ľudstvo spomalilo a metabolizmus sa k tomu len pridal…) pomôcť vám môže aj čaj zo zázvoru.  Má pikantnú chuť (skúste si ho pridať aj do rizota – neobanujete).

Zázvor ( po slovensky ďumbier) navyše pomáha aj pri plynatosti a nevoľnostiach. Ak ho skombinujete so zeleným čajom, máte vyhrané, pretože zelený čaj obsahuje taxifolín, ktorý je super prevenciou aj pred korona vírusom ( písali sme o tom tu)

Ak máte záhradku, isto nájdete aj pŕhľavu. Je to zdravá voľba (obsahuje železo) a navyše je močopudná.

V prípade, že si chcete zacvičiť, pripravili sme pre vás spolu s Nelou Sullens aj špeciálny program. Je na 14 dní a podľa toho, koľko potrvá nutnosť ostať doma sa bude predlžovať. Byliny sú super, ale nevyriešia všetko. pridajte sa – ešte to stihnete. 14 dňový program stojí iba 19€. Všetky informácie nájdete tu:

Ako podporiť imunitu, ktorá môže ochrániť pred nákazou? Tu je komplexný program na udržanie imunity a zdravia

 

 

Mohlo by vás zaujímať