Niektoré vzťahy sú ako deravé lode
Domov / ZAMYSLENIA / Niektoré vzťahy sú ako deravé lode

Niektoré vzťahy sú ako deravé lode

Niektoré vzťahy sú ako deravé lode – celú plavbu ich iba plátate. Už ani neviete ako vyzerá oceán, denné svetlo a vôbec netušíte, kam taká loď pláva a kde práve je.

Lebo po celý čas v podpalubí opravujete diery. A aj tak do lode stále tečie. Ak ste zabudli, kde je kapitánsky mostík a aké to je držať kormidlo vo vlastných rukách, je najvyšší čas vyjsť z podpalubia a pozrieť sa, čo sa deje na palube.

Koho tam v skutočnosti máte a či je to loď, ktorou chcete plávať. Prežiť život v podpalubí a dúfať, že deravá loď vás dovezie do pokojného prístavu je naozaj hlúpe.

Andrea Trávničková

Mohlo by vás zaujímať

Anton Zorád: Nikdy nie je neskoro plniť si svoje sny

Posledné obdobie sústreďujem svoju pozornosť na ľudí, ktorí sú niečím zaujímaví. Okrem fotiek spisujem ich príbehy a takto spolu s textom publikujem jednotlivé celky na svojom webe, ale aj na sociálnych sieťach.…

Katarína Donáthová: BEH PRE BEH v Bernolákove

Čo je viac ako urobiť niečo pre druhých? Ušľachtilá myšlienka, ktorú už päť rokov pretavuje do reality Katarína Donáthová nesie v sebe pokoru, pomoc tým, ktorí to potrebujú a veľkú mieru osobného…

...mohlo by vás zaujímať

O tom, čo je v našom živote možné, rozhodujeme sami

O tom, čo je v našom živote možné, rozhodujeme len my sami

Nie všetci môžeme byť olympijskí víťazi, najlepší kuchári, rodičia, klaviristi, ani komentátori, ktorí budú vyhovovať všetkým. Môžeme však urobiť maximum a posunúť sa v živote ďalej. Často je cieľom samotná cesta k nemu a to, čo sa na nej máme naučiť a pochopiť. Neriadiť sa názormi  anonymných lúzrov a nepočúvať nikoho, kto nám tvrdí, že niečo nedokážeme, alebo sa to nedá. Pretože o tom, čo je v našom živote možné, rozhodujeme len my sami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.