fbpx
V živote nás neposúvajú chvíle spokojnosti

Všetci sme unavení, naštvaní a hrozne frustrovaní. Môže za to pandémia a slovenská vláda

Nenechajme sa rozoštvať

Všetci sme unavení, naštvaní a hrozne frustrovaní. Môže za to pandémia a slovenská vláda, ktorá nám predvádza neuveriteľnú improvizáciu, chaos a neistotu – teda presný opak toho, čo by sme v tejto situácii všetci potrebovali.

Každý sa so stresom a situáciou vyrovnávame inak – časť občanov na všetko kašle, časť kašle iba na niečo a potom sú tu najviac frustrovaní tí, ktorí sa správajú zodpovedne. Lebo nám to tí kaziči kazia a predlžujú do nekonečna.

Lenže takí ľudia sú všade.

Môžeme sa čudovať, klásť si otázku, čo majú v dutine lebečnej. Hneváme sa na nich, pohoršujeme sa nad obrázkami plných horských stredísk. Sme unavení a zúfalí a frustrácia potrebuje ventil. Tak sme na nich strašne vytočení.

Avšak. Oni situáciu poriadne zhoršujú a naťahujú, ale nie sú jej základnou príčinou. Ak sa musíme hnevať, tak nie jeden na druhého, ale na mizernú improvizujúcu slabučkú vládu, ktorá nie je schopná na cestách do Tatier postaviť hliadky a otáčať autá. Postaviť do ulíc policajtov (s úplne idiotskou výhovorkou, že občania sú v presile).

Inými slovami – neventilujme si frustráciu a hnev na Dominikách Cibulkových, ale na ministrovi, ktorý nie je schopný objednať striekačky, zorganizovať očkovanie, urobiť jasný systém a zabezpečiť, aby sa dodržiaval.

Cisár je nahý…

Neverme tomu nahatému kráľovi, ktorý nás kŕmi stále novými príbehmi – o tom, že Krajči je slušný človek (to by dávno odstúpil) alebo o tom, že za túto situáciu môžu nedisciplinovaní občania. Nedokáže zabezpečiť poriadok a jeho perfídny pokus rozoštvávať ľudí mu slúži len na zakrytie jeho neschopnosti vládnuť.

Máme úplne neschopnú vládu, žijeme v totálnom chaose, posledné, čo potrebujeme je navzájom sa rozhádať a nenávidieť. Sme v tom všetci spolu – a takí, čo to kazia sa nájdu všade – hnevajme sa na vládu, že nevie zjednať poriadok, lebo je úplne nemohúca.

Nie jeden na druhého – to je cesta do pekla.

Ešte horšieho než v akom sme.

Eva Babitzová

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová