fbpx
Apiresterapia liečenie metódou inhalácie z úľu

Apiresterapia liečenie metódou inhalácie z úľu

Počuli ste už o apiresterapii? Že nie?

Spoločnosť MAGAMA s.r.o. sa ako prvá na Východnom Slovensku rozhodla posunúť hranice apiresterapie a prichádza s úplne novou formou, pri ktorej sa využíva plynné skupenstvo (včelia respiračná terapia).

Ako apiresterapia funguje?

Táto metóda funguje na princípe, keď človek vdychuje klímu z celého ekosystému vo vnútri úľu. Inhalácia včelieho vzduchu je v Európe veľmi rozšírenou, uznávanou a dobre zabehnutou terapiou. Priaznivé účinky včelích produktov na zdravie človeka sú ukryté v ich zložení a obsahu biologicky aktívnych látok. Vysoké zastúpenie vitamínov a  enzýmov, ktoré sa nachádzajú vo všetkých produktoch z medu nemajú v živočíšnych produktoch obdobu.

Apiresterapia liečenie metódou inhalácie z úľu

Apiresterapia je vdychovanie vzduchu zo včelieho úľa. Vzduch v úli má vysokú vlhkosť a teplotu približne 36°C. Vzduch v úli obsahuje éterické oleje – hormóny, feromóny, tekuté voskové čiastočky, silný sekrét včiel, enzýmy, cholín, aerosóly z flavanoidov propolisu a včelami vyprodukované fytohormóny. Vo vzduchu, ktorý je vo vnútri včelieho úľa sa nachádzajú prospešné látky v omnoho väčšej koncentrácii a preto je účinok vdychovaním mnohokrát vyšší.

Čo hovorí klasická medicína?

Z klasickej medicíny tiež vieme, že respiračné podávanie liekov je obzvlášť účinné a najjednoduchšou cestou, ako podať liek, je vdychovaním. Prospešné látky sa dostávajú cez pľúca priamo do tela bez inaktivácie črevného traktu. Práve preto pri apirestrapii vdýchnuté mikročiastočky účinkujú rýchlejšie a efektívnejšie.

Pre koho je apiresterapia vhodná?

Apiresterapia je vhodná pre deti, dospelých, ale aj starších ľudí. Je tiež prospešná pre športovcov, ale aj pre ľudí s vysokým psychickým zaťažením. Napomáha zlepšiť fyzický, psychický stav a odstraňuje príznaky pri niektorých chorobách. Posilňuje imunitný systém a pomáha pri rôznych alergiách a chorobách:

  • Bronchytída (zápal priedušiek)
  • Astma
  • Alergie
  • Pseudokrup (nepravý záškrt)
  • Chronicko-obštruktívny zápal pľúc
  • Náchylnosť k infekcii, chronické zápaly
  • Oslabenie imunitného systému
  • Depresie

Apiresterapia môže podať pomocnú ruku aj ľudom, u ktorých bol diagnostikovaný autizmus. Je vhodná aj pre ľudí, ktorí uprednostňujú prírodnú formu liečby. Pomáha ľudom cítiť sa lepšie a mať pod kontrolou pretrvávajúcu bolesť.

Príroda dala ľudstvu riešenie na každý zdravotný problém. Stačí len objaviť tú správnu metódu a šíriť ju ďalej.

Včely a ich produkty ponúkajú oveľa viac ako len med. Ako podporná či doplnková liečba rôznych problémov sa využíva už stáročia. Najviac využívané produkty sú med, peľ, propolis, materská kašička, včelí jed ale aj úľový vzduch. Vyhľadávané sú terapie na lôžku nad včelími úľmi, kde blahodárne pôsobí nielen liečivý vzduch spojený s vôňou včiel a ich produktov, ale aj ich bzukot.

Výskumy potvrdili, že včelie produkty majú vplyv na zdravotný stav u ľudí trpiacich na autoimunitné ochorenie, rakovinu, Alzheimerovu chorobu, sklerózu multiplex, Parkinsonovu chorobu či artritídu.

Spoločnosť MAGAMA s.r.o. (rozhovor o reštarte a podnikaní sme priniesli nedávno tu) sa rozhodla spustiť projekt ako prvá na Slovensku. Okrem vlastných zdrojov sa snaží zabezpečiť financovanie aj formou príspevkov a darov. Ak vás tento spôsob terapie oslovil a chcete pomôcť zrodu projektu, ktorý bude mať širší význam, je to jednoduché.

Dobrovoľný príspevok za účelom fungovania tohoto projektu

„V prípade, že vás apiresterapia liečenie metódou inhalácie z úľu zaujala, boli by sme radi, ak by ste nás dobročinný projekt podporili aj finančne. Je to samozrejme na báze dobrovoľných príspevkov, pretože chceme verejnosti pomáhať nezištne, no však s fungovaním tohoto projektu máme značné náklady. Preto, ak uznáte za vhodné, podporte našu činnosť menším finančným darom či už jednorázovým alebo na mesačnej báze.“ Hovorí Gabriela Milčáková Bendiková

IBAN: SK21 0900 0000 0005 2449 9674

VS: 2021

Pre viac informácií kontaktujte Gabrielu tu: magama@magama.sk

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová