Základné vybavenie na prácu okolo domu, ktoré vám nesmie chýbať

Základné vybavenie na prácu okolo domu, ktoré vám nesmie chýbaťZákladné vybavenie na prácu okolo domu, ktoré vám nesmie chýbať

Pro niekoho starosť, pre iného radosť. Tak či onak, práca okolo domu je nekonečným poslaním. Dali sme pre vás dohromady základné vybavenie, ktoré vám neľahkú úlohu uľahčí.

Pracovné rukavice, hadica alebo kosačka na trávu sú samozrejmosťou. Ale napríklad na taký rebrík, fúrik alebo vidly sa často zabúda. Pritom ide o nástroje, ktoré vám prácu okolo domu dokážu značne uľahčiť. Čo si teda kúpiť do kôlničky na náradie?

1.     Lopaty, hrable, vidly

Na bežnú údržbu akejkoľvek záhrady je bezpodmienečne kľúčové ručné náradie ako:

  • lopata,
  • hrable,
  • vidly,
  • metla,

Tip: Hrablí na záhrade využijete hneď niekoľko. Klasické kovové sú vhodné na prípravu záhonov a rozhrabávanie hliny. Na jeseň vám ale prídu vhod ľahšie vejárovité hrable (tzv. švédske), ktoré sú priamo určené na zhrabávanie lístia.

2.     Malé ručné náradie

Ak chystáte výsadbu okrasných nebo zeleninových záhonov, nezaobídete sa bez malého ručného náradia, ako je:

  • motyčka,
  • lopatka,
  • vypichovák,
  • sádzač.

3.     Záhradné nožnice, krovinorezy, píly

Nesmiete zabúdať ani na údržbu stromov a kríkov. Na zastrihnutie tenších vetvičiek vám postačia univerzálne záhradné nožnice. Na väčšie kríky ale budete musieť vytiahnuť krovinorez a na rezanie uschnutých vetví stromov ručnú pílku.

4.     Fúrik

Fúrik je jedným z univerzálnych nástrojov, ktorý sa na záhrade nestratí. Či už budete potrebovať preniesť hlinu, odviesť lístie alebo premiestniť ťažký balvan, pevný fúrik vás nesklame.

5.     Rebrík

Často zabúdaným záhradným nástrojom je rebrík. Práca okolo domu totiž nie je iba o udržiavaní záhrady. Z času na čas budete musieť skontrolovať strechu alebo vyliezť na povalu. A keď budete chcieť obrať úrodu jabloní alebo čerešní, takýto rebrík vám určite príde vhod.

Zdroj obrázku: Varavin88 / Shutterstock.com

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať