Postupne som prišla o všetky vlasy. Takto to znie desivo, ale dnes som za túto skúsenosť vďačná…

Pomáha ženám, ktoré prišli kvôli chorobe o vlasy, nadobudnúť sebavedomie a zažiariť!

Filozofia celého projektu „Enjoy being you“ povzbudzuje ženy, aby ostali samé sebou a cítili sa tak šťastné.

Lujza Puchyová je krásna mladá žena. Pred časom prišla kvôli chorobe o vlasy. Z hustej hrivy neostalo nič. V rámci svojej cesty a nachádzania zmyslu života zablúdila na Srí Lanku a zrodil sa nápad. Lujza priniesla na Slovensko zaujímavé čelenky a turbany, ktoré pristanú každej žene. Tým chorým zároveň dávajú pocit sebavedomia.

Keď som videla jej posledné kúsky, rozhodla som sa ju vyspovedať. Mala som to v pláne už dlhšie. Navyše aktuálne, po korone, je jedným z následkov choroby aj to, že ľuďom v niektorých prípadoch vypadajú vlasy. Verím, že týmto rozhovorom možno inšpirujeme k vzájomnej podpore. Poďme teda na to.

Lujza, kedy a ako sa stalo, že si prišla o svoje husté a krásne vlasy a čo nasledovalo?

Budú to už 3 roky, čo som vlasy stratila v dôsledku autoimunitného ochorenia alopécia. Toto ochorenie postihuje nielen ženy, ale aj mužov a deti. V niektorých prípadoch je to dedičné, niekedy to súvisí s hormónmi alebo je to následok nejakého šoku, ktorý telom otriasol. Vlasové cibuľky sú oslabené a telo ich vyhodnotí ako cudzie.

U mňa to bolo postupné, z malého miesta bez vlasov postupne vypadli vlásky všetky. Absolvovala som mnoho testov a vyšetrení a hľadala riešenia, ako získať vlasy späť. Nakoniec som vycestovala a pokúsila sa to prijať.

Takto to znie desivo, ale dnes som za túto skúsenosť vďačná. Spravila ma vedomejšou a dala mi možnosť spoznať samú seba a pracovať na sebaprijatí. Nie je to o vlasoch, aj keď budem rada, keď raz dorastú. Je to o nás, ženách, a našej jedinečnosti a energii, ktorú všetky máme.

Strata vlasov alopecia a riešenia pre ženy
Nie je to o vlasoch, aj keď budem rada, keď raz dorastú.

Na svojej ceste za hľadaním rovnováhy prišiel teda nápad. Kde hľadáš námety a kde nakupuješ materiály? A kto pomáha s výrobou? Ak to nie je tajné…

Inšpirujem sa naozaj všade, kade chodím. Veľa vecí si všímam, očami obkresľujem a dotváram. Inšpirujú ma aj módne trendy, orientálne kultúry, príroda, no aj látky a ich farebnosť a štruktúra.

Materiály vyberám a nakupujem na Slovensku alebo v Európe. Sú to látky s certifikátom OEKO-TEX, s ktorými už máme predošlú skúsenosť, a mali úspech. Podmienkou je, aby boli prírodné, jemné a pohodlné aj na celodenné nosenie. Vzory vždy vyberám podľa sezóny a nasledujúcich trendov. Z toho vyberáme potom podľa nášho oka a všetko spolu zosúladíme.

Produkty vznikajú v malých dielňach na Slovensku

Produkty vznikajú v malých dielňach na Slovensku. Spolupracujeme s lokálnymi krajčírkami, ktoré vo svojom fachu robia už roky. Momentálne máme jednu krajčírku – pani Miriam Korinekovú pri Banskej Bystrici, odkiaľ pochádzam aj ja. Zároveň spolupracujeme s dielňou pri Trenčíne, kde šijeme najmä väčšiu kolekciu pre danú sezónu alebo celoročné produkty. Tam s nami spolupracuje šikovná krajčírka, ktorá, aj napriek svojmu hendikepu, šije úžasne a s veľkou chuťou. Sme radi, že robíme práve aj s týmito ľuďmi.

Kto je tvoja hlavná klientela? Kupujú si tvoje výrobky aj zdravé ženy? Lebo mne sa to náramne páči a možno by som niektoré rada skúsila.

Moonlou je pre všetky ženy bez rozdielu. Strihy aj dizajn látky sa snažíme vyberať vždy tak, aby ženy mali chuť naše produkty si vyskúšať a zaradiť do svojho šatníka ako módny doplnok. Zároveň myslíme vždy aj na to, aby bol turban funkčný, praktický a pohodlný na nosenie počas celého dňa.

Šijeme pre ženy s vlasmi, ako aj ženy „bezvlásky“, pre ktoré sme vypustili tento rok aj špeciálnu kolekciu z bambusu. Samozrejme, pre nich je to viac než doplnok.

Určite treba turban aspoň skúsiť. Častokrát sa nám stáva, že keď ženy naberú odvahu na vyskúšanie tohto kúsku, sú prekvapené, ako pekne im to sadne a zaujímavo doplní ich look.

Šijeme pre ženy s vlasmi, ako aj ženy „bezvlásky“

Čo najbližšie pripravuješ? Prípadne sa podeľ s aktuálnymi novinkami.

Momentálne v našom e-shope nájdete celoročnú, ako aj letnú kolekciu 2021. V ponuke máme aj špeciálne turbany pre „bezvlásky“.

Už pár mesiacov pracujeme na detskej kolekcii, ktorá by mala vyjsť do konca tohto leta. Detičky, a teda aj mamičky, sa môžu tešiť na farebné turbaníky a čelenky, ako aj oblečenie pre bábätká, ktoré k tomu bude ladiť.

Naše produkty sú veľmi úzko špecifické, čo postupne meníme. Aktuálne pracujeme na tom, aby sme mohli našu výrobu dostatočne rýchlo rozšíriť aj o nové produkty a strihy, ale stále v rámci zachovania myšlienky značky – Enjoy being you. A teda vyrábať produkty, ktoré budú funkčné, štýlové, vo vysokej kvalite a také, aby sa v nich naši zákazníci cítili prirodzene.

Kde si môžu ľudia tvoje výrobky objednať? A netreba to vopred vyskúšať? Ako to celé funguje?

Momentálne moonlou predávame v našom e-shope, v niekoľkých koncept obchodoch, ale aj v lekárňach na Slovensku a v Čechách, kde poskytujeme turbany pre ženy „bezvlásky“.

Zároveň navštevujeme rôzne dizajn trhy na Slovensku aj v Čechách, kde môžeme naše produkty odprezentovať a ľudia si ich môžu aj vyskúšať. Posledný rok bolo veľa z nich z dôvodu pandémie zrušených, no postupne sa začínajú znovu organizovať.

Samozrejme, máme v Bratislave aj sklad/office, kde nás môžete kedykoľvek navštíviť a produkty vyskúšať, radi aj poradíme. Stačí nám napísať na mail alebo na sociálnych sieťach a všetko dohodneme.

Na našom webe nájdete vždy aktuálnu ponuku produktov, ktoré na sklade máme. Vytvoríte objednávku a my vám ju následne pošleme. Poprípade treba sledovať naše sociálne siete, kde určite budeme komunikovať aj trhy, na ktoré sa tento rok chystáme, a všetky naše ďalšie aktivity a novinky.

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať