Mám odvahu byť neobľúbená. Nechcem chodiť po svete s maskou, ktorá je ľúbivá, ale klamlivá… 

Mám odvahu byť neobľúbená. Nechcem chodiť po svete s maskou, ktorá je ľúbivá, ale klamlivá…

Včera mi prišla pošta od Mirky Števkovej. Darček. Vo vnútri bola kniha s nadpisom: Odvaha byť neobľúbený. Hneď som Mirke zavolala. Vraj, keď zbadala tú knihu, musela mi ju kúpiť. Ten nadpis sa rovno pýtal ku mne. Veľmi sa mi to zapáčilo. Áno. Asi je to tak… Mám odvahu byť neobľúbená, pretože nemienim chodiť po svete s maskou, ktorá je ľúbivá, alebo všeobecne politicky korektná… Už sa teším na čítanie knihy. Ešte, že idú Vianoce.

Tento rok to bol riadny nátresk emócií, ale aj aha momentov…

Aj vy si dávate na Nový rok predsavzatia? Ja som si konečne dopriala byť viac TU A TERAZ. Nejde mi to ešte úplne dobre, ale pracujem na tom. A táto škola TU A TERAZ ma učí viac žiť v prítomnosti. Preto som si nedávala žiadne veľké predsavzatia. Iba robiť drobné kroky a pozorovať, ako sa v tom celom cítim. A veci sa diali. Ak by som si na začiatku roku predsavzala urobiť všetko to, čo sa podarilo, možno by som z toľkých bodov programu dostala stres a možno by sa ani nepodarili. Možno by som zbytočne tlačila na pílu…

Podcast ODznova sa za posledný rok zdvojnásobil. Počúvanosť stúpla o 200%. Na YouTube je viac ako 3 milóny vzhliadnutí, státisíce na audio platformách. Podarilo sa zorganizovať festival ODznova v pravdivosti, moja kniha Kam miznú vaše peniaze zažíva renesanciu… Je toho zázračne veľa. A už som skoro aj zabudla, že v lete som robila rozhovor, kde spovedali mňa. Nuž a tento rozhovor mi dnes zasvietil na obrazovke… Bol pripravený pre portál LUVIVA a spovedala ma Lucia Matloňová. Keďže sa mnohí často pýtate, ako vôbec vznikla myšlienka magazínu 40plus, podcastu, kto je tá MARTINA, čo jej dodáva tú energiu a odvahu, možno v tomto rozhovore nájdete mnohé odpovede.

Samú ma to prekvapilo, čo som stihla povedať…

Pozrite si rozhovor priamo tu … stačí stlačiť play…

Dajte Lucke na LUVIVA aj odber… robí skvelú prácu.

Ďakujem, že ste na tej ceste so mnou…

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať