Cholesterol nesledujem. Je to umelo vytvorený problém. Lieky na cholesterol majú veľké nežiaduce účinky

Cholesterol nesledujem. Je to umelo vytvorený problém. Lieky na cholesterol majú veľké nežiaduce účinky

„Pred 20 rokmi nikto neriešil hladiny cholesterolu. Dnes vám povedia, že cholesterol na vás číha. Zrazu počujete mediálnu kampaň: Pozor na vysoké hladiny cholesterolu. Je to zabijak. Ohrozuje vás. Hrozí vám mŕtvica.“ Hovorí MUDr. Jan Hnízdil v rozhovore, v ktorom sme prebrali rôzne aspekty prístupu k celostnej medicíne a psychosomatike.

„Ľudia úplne zdraví začali brať lieky na liečenie cholesterolu a mali z nich veľké nežiaduce účinky. Únava, spánok, kožné problémy. V situácii, že do ambulancie prišiel prakticky zdravý človek a bolo mu povedané: Máte vysoký cholesterol – tak sa takýto človek zmenil na pacienta.“
Lieky na cholesterol a nežiaduce účinky…

„Keď vám lekár povie v ordinácii, že máte vyššie hladiny cholesterolu, tak už sa v tom veziete. Už začnete pochybovať, že by ste mali brať tie lieky. Začnete brať lieky, potom máte problémy z nežiadúcich vedľajších účinkov liekov… Potom potrebujete špecialistu na tie nežiadúce účinky a dostanete ďalšie lieky. A už ste pacient.. Už sa v tom veziete…“ Dopĺňa Jan Hnízdil.

Pozrite si časť rozhovoru, ktorý som pripravila s MUDr. Hnízdilom…

Video je načasované presne od tej časti, kde hovorí Jan Hnízdil o cholesterole. Ak vás rozhovor zaujme, pustite si ho od začiatku celý… ODznova…

Ďakujem za každé zdieľanie, každú podporu… aj tú finančnú…

Ak sa chcete pridať, nech sa páči: Podpora podcastu ODznova možná tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast/tiers alebo na č.u: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať