Buďte sebeckí a robte, čo je pre vás dobré. Zakážte si slová „to sa nedá“ a nájdite spôsob AKO sa to dá.

Buďte sebeckí a robte, čo je pre vás dobré. Zakážte si slová „to sa nedá“ a nájdite spôsob AKO sa to dá.

Hovorí sa „DAJ POZOR, ČÍM KŔMIŠ SVOJU MYSEĽ, LEBO TÝM SA POTOM STÁVAŠ“. Ak si svoju myseľ kŕmite myšlienkami politikov (v mojom ponímaní mentálnym odpadom), čo dobré vám to prinesie? Pozdvihne to váš život? Cítite sa potom lepšie? Moderátor v televíznych novinách vás najskôr vystraší, keď chrlí jednu zlú správu za druhou, a potom vám s úsmevom popraje pekný večer.

  • Vy sa cítite „vyflusnutí“ a znovu a znovu sa pristihnete, že len nadávate a frflete.
  • Ani ste si nevšimli ako a obrali vás o energiu.
  • Po čase sa vám nechce riešiť už ani bežné záležitosti a pod ťarchou (domnelých) problémov strácate radosť zo života.

Nebuďte len hejter

Áno, je fajn, keď sú ľudia, ktorí majú svoje poslanie, v rámci ktorého dokážu poukázať na nespravodlivosť či chybné postupy a niečo s tým urobiť. Ak máte tieto možnosti a cítite, že to viete a máte robiť, choďte do toho! Oddeľte fakty od domnienok, očistite ich od emócií a riešte. Ak nie, a všetka vaša sila je vo frflaní na internete a medzi priateľmi, vzdajte sa toho. Začnite si všímať, čo to s vami robí a povedzte si NIE! Dosť!

Vy ste tvorcami svojho sveta.

Čo si pustíte do hlavy, tak bude váš svet vyzerať. Ak si tam pustíte správy o hrôzach tohto sveta, ktorými vás každodenne médiá kŕmia, budete žiť v strachu a obavách. Necháte si politikmi obmedzovať práva nie preto, že je to potrebné na záchranu tohto sveta, ale len preto, lebo kvôli strachu nedokážete vidieť fakty. Takto „oslepnutí“ sa necháte viesť hocijakému politikovi, ktorý sa s vami hrá ako mačka s myšou. A pritom by ste túto energiu, ktorú každý deň strácate sledovaním politiky a „najnovšieho vývoja vo vojne“ so „zaručenými správami, ako to bolo“ mohli využiť oveľa lepšie.

Na tvorenie vlastného života.

Na to, aby ste robili, čo vás baví, a je jedno, či je to okopávanie záhradky, štrikovanie, pečenie, maľovanie, hudba, športovanie alebo čokoľvek iné. Nájdite si čas a naučte sa niečo nové. Vždy ste chceli hrať na klavír alebo gitaru? Nájdite si učiteľa. Chcete sa naučiť nový jazyk alebo cestovať do krajiny, kde ste ešte neboli? Urobte to! Zakážte si slová „to sa nedá“ a nájdite spôsob AKO sa to dá. Tvorte si svoj život, aby ste z neho mali radosť. Aby vám prinášal príjemné zážitky, smiech a zábavu.

Venujte pozornosť svojim deťom.

Nie čas. Venujte im svoju POZORNOSŤ. To nie je to isté. Nechajte sa strhnúť ich bláznivou energiou a uvidíte, ako sa zrazu budete cítiť lepšie. Lebo – položte si otázku – komu prospieva, ak ste frustrovaní, otrávení zo života, nešťastní, nahnevaní z pocitu bezmocnosti a bezcieľne sa necháte životom unášať? Vám rozhodne nie. Tak buďte konečne trochu „sebeckí“ a robte to, čo je pre vás dobré.

Martina Janková

Autorka je blogerka

Korektúra: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať