Ako sa varí zdravá slovenská prírodná kozmetika.

Ako sa varí zdravá slovenská prírodná kozmetika.

Príroda je mocná čarodejka aj liečiteľka. Len musíme vedieť kedy, čo a ako, ak sa chceme liečiť alebo skrášľovať bylinkami. Na Slovensku pôsobí značka DULCIA.  Je založená výlučne na prírodných produktoch. A doslova sa tu varí zdravie. Rozprávali sme sa s Luciou Klebercovou aj o tom, ako sa varí zdravá slovenská prírodná kozmetika..

Ako vznikla myšlienka pustiť sa do výroby prírodnej kozmetiky a aký je najväčší rozdiel v porovnaní s inými druhmi preparátov?

Myšlienka bola stále prítomná, nakoľko máme skutočne hlbokú rodinnú tradíciu v bylinkárčení a v mastičkárstve. Rozdiel medzi prírodnými preparátmi a konvenčnou kozmetikou je zásadný. Prírodná kozmetika pracuje v súlade s prirodzenými vlastnosťami ľudskej pokožky. Neobsahuje žiadne zložky, ktoré by mohli náš organizmus negatívne ovplyvniť, práve naopak. 

Cez pokožku sa každá látka vstrebáva do celého nášho organizmu prostredníctvom krvi a tak dodávame všetky prospešné látky nielen pokožke. Toto isté platí ale aj u neprírodných prípravkov, takže je naozaj dôležité vybrať si správne.

Ako sa varí zdravá slovenská príroná kozmetika - proces Dulcia

Mali ste sklony k bylinkám vždy? Alebo to prišlo s vekom?

Áno vždy 🙂 mám veľmi silný vzťah k prírode, k jej darom a jej úžasnej sile. V tradičnej podobe som sa venovala tomuto remeslu vlastne už od detstva, a moji predkovia niekoľko generácií.  Naozaj veľmi úprimne si vážim jej energiu a láskavosť. 

Ale je pravda, že čím som staršia, tým viac si uvedomujem všetku tú krásu, a  stále viac si vážim dary ktoré nám ponúka. Snažím sa, aby sme boli ku nej čo najviac ohľaduplní. Učíme to aj svoje deti a aj našich vzácnych zákazníkov.

Ktorý produkt bol prvý, ktorý ste si vyrobili doma pre svoje potreby?

Prvé boli dezodoranty, ale tie boli určené skôr pre moju mužskú polovičku. Pre seba som si vytvorila prvý krém na svoju problematickú pleť. Od mladosti som trpela som silným akné. Krém s ovocím a čistiacim komplexom som si vytvorila podľa seba…skúšala som, a až keď pomohol krém mne, začali ho skúšať aj kamaráti.  

Následne sa dostal ako jeden z prvých aj do oficiálnej ponuky.  Stále ho ponúkame  zákazníkom a je veľmi obľúbený.

 slovenská prírodná kozmetika proti akne DULCIA

Funguje nielen mne, ale  aj mnohým ďalším dámam a pánom s problematickou pokožkou. Šetrne a prirodzene čistí, zbavuje baktérií a navodzuje správne fungovanie funkcií pokožky.

Kedy a ako presne vznikol nápad, že vyviniete vlastnú značku a začnete ju vyrábať?

Nápad vznikol veľmi spontánne, ale akonáhle prišla myšlienka, už som sa jej nevedela zbaviť. Bola som v tom čase na materskej dovolenke s prvou dcérkou. Mala som viac času tvoriť, a hlavne prichádzali momenty, kedy som potrebovala riešiť jej a aj moje kožné starosti. Tak som študovala, vyrábala pre nás…a ono to fungovalo :-). Krémiky, mastičky, dezodoranty som časom posúvala aj dobrým kamarátom a spätné reakcie ma stále viac a viac nútili rozmýšľať nad vlastnou značkou.

Vtedy mi to pripadalo ako sen, ale kedže som levica v každom ohľade, pustila som sa do vybavovačiek. Medzitým sa narodila aj druhá dcérka a vášeň pre výrobu a štúdium narastala. Nechcela som ostať len pri domácom „miešaní“. A 15.decembra 2014 uzrel svetlo sveta náš prvý internetový obchodík. A som za všetko veľmi vďačná.

Vaša výrobňa je voňavá a cítiť ju široko-ďaleko. Sú všetky zložky kozmetiky čisto prírodné?

Joj áno, keď si na tú vôňu raz zvyknete, už bez nej neviete žiť . Naše zložky sú čisto prírodné, absolútne šetrné a jemné k ľudskej pokožke, a čo je pre nás rovnako dôležité, aj k životnému prostrediu. Niektoré naše ingrediencie sú základné, úplne minimálne  spracované a niektoré sú skutočne mimoriadne sofistikované a je za nimi veľká vedecká činnosť a dlhé testovanie. Základné zložky, ako je naša vzácna ružová voda, rastlinné oleje a maslá, sú v bio organickej kvalite, nerafinované, za studena lisované.

zdravá slovenská prírodná kozmetika - Vladimíra kontroluje ingrediencie 

To znamená, že robíme živú kozmetiku, ktorá je fyziologická a každá jedna zložka v receptúre má svoj význam a účinok. Nepoužívame nafukovače, žiadne umelé plnidlá ani agresívne konzervačné látky. Našu kozmetiku pokožka s láskou prijme a vyťaží si z nej to čo potrebuje…a bude za ňu vďačná.

Ktorý z produktov je najžiadanejší u zrelých ľudí?

Najžiadanejšie produkty pre zrelú pleť sú Krém proti vráskam s kyselinou hyalurónovou a Q10 a Očný krém s kofeínom – nočný. Tieto sú pre zrelú pokožku výnimočné tým, že majú výživné zloženie a obsahujú látky, ktoré vekom naša pokožka stráca a nedokáže si už dostatočné množstvo produkovať prirodzene sama. Tu prichádza starostlivosť, ktorá má regeneračné účinky, upokojujúce ale aj stimulačné a navodzuje rýchlejší kožný metabolizmus.

Prírodná kozmetika - očný krém Dulcia

Či už je to známa kyselina hyalurónová, Q10 , vitamín C alebo možno menej známe kozmetické zložky ako napríklad kofeín, hodváb, alebo výťažky z morských rias.

Klientky sú ženy? Alebo produkty prospejú aj na zrelú mužskú pleť?

Je pravda že našimi zákazníčkami sú najmä dámy, ale máme  celkom silnú základňu aj našich mužských zákazníkov. Tí si tiež obľúbili krémy proti vráskam, alebo aj produkty na čistenie pleti. Mužská pokožka má fyziologicky iné zloženie ako ženská, ale rovnako platí, že to čo je prirodzené, je lepšie. Čím viac prírodných výživných zložiek tým je pokožka krajšia, zdravšia a pôsobí mladistvejšie a žiarivejšie.

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

 

Mohlo by vás zaujímať