Domov / BLOG / Ako aktívne využiť jesenné večery spolu s vašim partnerom?

Ako aktívne využiť jesenné večery spolu s vašim partnerom?

Pozitívne účinky tanca na telo aj dušu nám Andrea Zelinková z tanečnej školy Poďme spolu tancovať priblížila v článku  „Návod ako si vytancovať lepšiu pamäť a zdravie..“ Tvrdí však, že tanec v páre mnohé z benefitov ešte umocňuje.

 Aj vedci potvrdili, že vzťahy, v ktorých sa partneri podieľajú na spoločných aktivitách a spoločne trávia voľný čas, sú harmonickejšie a šťastnejšie. Možno je to spôsobené vyplavenými endorfínmi pri športe, alebo zvýšenou srdcovou frekvenciou, ktorá pripomína stav zamilovanosti…

Keď sa k pohybu pridá ešte vzájomná blízkosť počas tanca, dotyk, vášeň a emócie, vzniká z toho priam ideálny spôsob, ako spoločne a najmä aktívne tráviť voľný čas spolu s partnerom.

Tanec je oproti iným športom, ktoré môžete vykonávať vo dvojici, výnimočný práve tým, že partneri tancujú v uzavretom postavení, blízko pri sebe.

Počas hodín tanca sa páry okrem tanečných krokov, princípov a charakteru jednotlivých tancov učia najmä to, ako pri tanci fungovať ako tím, neverbálne komunikovať a vnímať sa navzájom. Tanec je v podstate dialóg bez slov. Vždy jeden rozpráva a druhý by mal počúvať a naopak. Inak sa komunikuje veľmi ťažko.

Pri spoločenských tancoch je veľmi dôležité, aby sa muž naučil, ako zaviesť svoju partnerku, dodáva rám celému páru a tým dotvára celkový obraz tanca, ale aj svojej partnerky. Ženy sa na druhej strane učia, ako pri tanci dôverovať svojmu partnerovi, ako mu dovoliť viesť, ako správne vnímať signály, ktoré od neho dostáva a nie predvídať, aký asi bude nasledujúci krok.

Práve pri tanci akoby znovu objavíte vzájomné prepojenie, ktoré sa mnohokrát z dôvodu každodenných povinností a rutiny vytráca. Zrazu máte čas a možnosť sústrediť sa jeden na druhého, ste k sebe vnímavejší, navzájom prispôsobíte svoje pohyby. Udržiavate očný kontakt a tancujete v sústavnom fyzickom kontakte – to sú ideálne spôsoby, ako znovu nájsť to kúzlo, ktoré sa v bežnom živote občas vytráca.

Pretancovaný večer v náručí vášho partnera je nielen skvelým odreagovaním sa a zábavou. Podporíte tak aj svoju kondíciu a zdravie,  znovu objavíte iskru vášho vzťahu a zlepšíte si náladu.
Ak hľadáte inšpiráciu na tanečný kurz, pozrite si ponuku stránke mojej tanečnej školy Poďme spolu tancovať. V ponuke sú nové termíny kurzu kubánskej Salsy pre páry, kurzu spoločenských tancov pre začiatočníkov ako aj mnohé iné aktivity.

...mohlo by vás zaujímať

Lumina: Chcete lepšie a presnejšie pochopiť svoje správanie?

Chcete lepšie a presnejšie pochopiť svoje správanie?

„Som typ človeka, ktorý sa rád pozerá na svoju osobnosť aj očami iných. Ideálne odborníkov. Preto ma výhra súťaže, ktorú ste na 40+ spravili s Lumina Learning veľmi potešila. Moje obavy, že pôjde o všeobecné, nič nehovoriace informácie sa rozplynuli po pár minútach stretnutia s odborníčkou Marcelou Ružkovou z Luminy Learning, ktorá mi predstavila môj profil. Je až fascinujúce, ako je možné na základe 144 otázok a odpovedí urobiť presný náhľad na osobnosť človeka.