fbpx

Hľadanie práce a príležitostí po 40ke

Prekvapil nás obrovský a neutíchajúci záujem o témy, ktoré sa týkajú zamestnateľnosti ľudí po 40ke. Počas  prvého dňa na Profesia Days v Bratislave naši kouči a psychologička urobili viac ako 60 sedení s ľuďmi po  40ke a riešili konkrétne témy.

Sme radi, že nás popoludní prišla podporiť aj Zora Vypušťáková a Ľubomír Vypušťák (inak by sme kapacitne nestíhali ) a dohodli sme sa, že náš tím  posilnia aj zajtra 5.3.2020.

Tu je teda zostava na zajtrajší deň:

5.3.2020

Martin Miler – psychológ

Zora Vypušťáková, koučka

Ľubomír Vypušťák, kouč

Mária Harvaníková, manažérka personálnej agentúry

Lucia Pawlíková – asistentka

Martina Valachová | predsedníčka OZ Inštitút Trvalého Rozvoja 40plus – editor in chief Magazín 40plus

Martin Miler, psychológ

V oblasti práce s ľuďmi sa pohybuje od skončenia štúdia psychológie na Fakulte humanistiky TU v Trnave v roku 1998.

Za 18 rokov práce má za sebou viac ako 10 000 hodín psychoterapeutickej praxe, minimálne 1 000 hodín lektorskej/facilitátorskej praxe, okolo 500 hodín supervízorskej praxe, cca 300 hodín odborného prednášania, 100 hodín koučovania. Necelých 5 rokov  bol členom Rady a Prezídia Slovenskej komory psychológov z toho necelé 4 roky bol jej prezidentom.

Mária Harvaníková, manažérka personálnej agentúry

Vyštudovala sociológiu na UK v Bratislave a počas svojej profesnej dráhy sa venovala činnostiam súvisiacim s prácou s ľuďmi. Pracovala vo viacerých prieskumných agentúrach na projektových aj manažérskych pozíciách. Pred piatimi rokmi sa rozhodla pre reštart v pracovnom živote, opustila marketingový výskum a začala pôsobiť v oblasti personalistiky. Založila vlastnú personálnu agentúru PRO Business Solutions. Okrem kontaktu s klientmi aj aktívne vyhľadáva kandidátov, vedie výberové konania, poskytuje konzultácie a participuje na prieskumných projektoch.

Zora Vypušťáková, koučka a etikoterapeutka

zora vypustakova

Je veľa možností, ako sa definovať. Som právnička, aj basketbalistka. A posledné roky aj koučka, mentorka a terapeutka. Toto všetko sú však len nálepky, ktoré vidno zvonku. No zvnútra som niekto, kto pozoruje vlastný prejav v tomto vonkajšom svete, v ktorom ma môžete vidieť aj v uvedených rolách. Každý z nás má v živote viacero rolí. Dôležité však je, aby sme sa v nich nestratili.

Ľubomír Vypušťák, kouč a terapeut

Lubomir Vypustak

Hovorí sa, že keď je žiak  pripravený, učiteľ sa nájde. Tak som sa nechal viesť, až som konečne počul to, čo som doposiaľ sám počuť nedokázal. Napríklad, že som doposiaľ plnil želania iným, no na seba som zabúdal. Že mi záležalo na šťastí iných, no nie na mojom. Náhle som pochopil, že nemožno rozdávať radosť, keď ju sám nemám. Preto pomáham ľuďom na ceste k ich osobnému rozvoju, aby našli toč, čo im dá v živote zmysel.

Katarína Mayer – spisovateľka a prekladateľka

Katarina Mayer

Písanie je jej vlastným reštartom po 40ke, kedy sa (aj po chorobe) rozhodla začať robiť to čo skutočne miluje.

„Život nie je o výsledkoch, ale o zážitkoch,“ tvrdí spisovateľka a prekladateľka Katarína Mayer, ktorá hľadá príbehy v ľuďoch a v živote samom. Nachádza tak odpovede na otázky, ktoré mnohí riešime. Čitateľov zaujala svojim knižným debutom Gamblerky a koncom minulého roku jej vyšiel druhý román Sama za seba. Pravidelne prispieva do viacerých online magazínov, vrátane 40plus. Tvorí rubriku Finále v časopise Moja Psychológia.

Martina Valachová, spoluzakladateľka Inštitútu Trvalého Rozvoja 40plus, 

Spoluzakladateľka a predsedníčka  OZ Inštitút Trvalého Rozvoja 40 plus a Editor in chief Magazín 40plus. Roky pôsobila na stredných a vyšších manažérskych pozíciách. Aktuálne vedie svoju marketingovú agentúru a koordinuje činnosť 40plus a projektov.

Panelová diskusia o 11:30 do 13:00 ( prednášková sála vedľa Goetheho inštitútu:

Téma: Vyhorenie, hľadanie nových možností a reštart po 40ke.

Moderuje: Martina Valachová

Hostia : Martin Miler, Mária Harvaníková, Katarína Mayer

Čas:  11:30 – 13:00 ( diskusia 12:30 – 13:00)

Tešíme sa na vás.

Ak by táto téma mohla zaujímať aj vašich priateľov – zdieľajte s nimi článok a informácie.

Ďakujeme.

Martina Valachová

 

Mohlo by vás zaujímať