fbpx
Domov / KULTÚRA / Čepčenie v Čičmanoch a vystúpenia folklórnych skupín

Čepčenie v Čičmanoch a vystúpenia folklórnych skupín

Ak ste milovníkom folklóru a máte radi históriu, kroje a Čičmany, táto pozvánka je pre vás. V areáli Kaštieľa v Čičmanoch sa dnes uskutoční krásna akcia.

Podujatie nesie názov: Poznávajme, čo nás zbližuje.

Stretnú sa tu folklórne skupiny z viacerých obcí a popri vystúpeniach budú prezentovať aj svoje kroje. Tiež si budete môcť pozrieť ukážky čepčenia a rozdiely čepčenia medzi jednotlivými oblasťami.

Ilustračné foto, Čičmany Júl 20196 – FB Martin Habánek

Ak teda máte radi všetko, čo patrí k prejavom folklóru, nesmiete tu chýbať.

Nebudú chýbať nielen ukážky, ale aj odborné prednášky. Jednu z nich povedie aj folkloristka Zuzana Tajek Piešová. Rozhodne sa máte na čo tešiť.

Čepčenie v Čičmanoch a vystúpenia folklórnych skupín
Čepčenie v Čičmanoch a vystúpenia folklórnych skupín

PROGRAM:

 

 

VÍKENDOVÝ REŠTART III.Už v marci sa na vás tešíme. Tento pobyt si užijete - a môžete si naň uplatniť aj REKREAČNÉ POUKAZY

Dámy, ktoré zažili naše reštart v roku  2019 už vedia, že na našom pobyte sa nudiť nebudú. A máme pre všetkých absolútnu pecku. V sobotu nás na kurze TVÁROVEJ GYMNASTIKY bude sprevádzať MARUŠKA PITOŇÁK . Víkend bude o rozhovoroch s odborníkmi na témy ako sa stravovať, či a ako cvičiť - lektorky Nela Sullens a Elena Bernáthová.  Ujsť z reality a naučiť sa vytvoriť si realitu novú, Aj taký bude náš pobyt!

Pridajte sa