fbpx
V našom bežnom živote vieme preciťovať šťastie najmä na fyzickej úrovni.

Janka Sušková: Dokonalé šťastie obsiahne všetkých 5 elementov

V našom bežnom živote vieme preciťovať šťastie najmä na fyzickej úrovni. Je to však dokonalé šťastie? Podľa budhistického učenia  dokonalé šťastie obsiahne všetkých 5 elementov. Je pocitom blaženosti a lásky. Čím viac blaženosti a šťastia precítime, tým menej budeme cítiť rozdiel medzi JA a TY. Pocity pripútanosti, závislosti, túžob, hnevu zmiznú. Naše negatívne emócie sa začnú zmenšovať a strácať.

Meditácia a učenie Bliss je učením o dokonalom šťastí a blaženosti, je cestou, ako sa oslobodiť od podmieneného šťastia. Je cestou k oslobodeniu sa od všetkého. Cez ňu vieme dosiahnuť nezávislé, dokonalé absolútne šťastie a pokoj.

Janka Sušková: Dokonalé šťastie obsiahne všetkých 5 elementov

Budhistický majster, učiteľ, lekár tradičnej tibetskej medicíny Tulku Lama Lobsang venoval technikám a cvičeniu Bliss významnú časť svojho života. Sú jeho vysokou špecializáciou. Dostalo sa mu s tomto smere veľa učení mnohých budhistických línií a majstrov a on toto vzácne učenie šíri ďalej s veľkou múdrosťou a hlbokou zručnosťou. Dostať učenie Tummo a Bliss od takého významného majstra, akým je Tulku Lobsang, je neopakovateľnou skúsenosťou a vzácnou príležitosťou.

V auguste  (15.-18.8.2019) povedie na Smolenickom zámku Tulku Lama Lobsang štvordňový seminár na tému Bliss – naša vnútorná sila dokonalého šťastia a blaženosti. O tom, že seminár je výnimočný, svedčí aj fakt, že naň prichádzajú ľudia z celej Európy a dokonca aj zo  vzdialeného Tahiti. Kombinácia nádherného prostredia Smolenického zámku a okolitej prírody s učením významného budhistického majstra Tulku Lamu Lobsanga je vzácnou príležitosťou pre každého, kto vie, že šťastie praje pripraveným.

Bliss je vzácnou technikou tradície Tantrického budhizmu, ktorá pracuje s najjemnejšími energiami tela, systémom energetických kanálov, čakier, pohybom živlu vetra v tele a s jeho substanciami. Techniky Bliss využívajú kombináciu pohybu, dychu, vizualizáce, meditácie a tiež techniku Tummo – ovládanie vnútorného elementu ohňa. Zobudíme oheň Tummo v nás, necháme ho rozšíriť sa do celého tela. To zahreje krv a spáli naše staré bloky. Cez túto techniku budeme aktivovať Bliss – dokonalé šťastie a blaženosť, ktorá je úplne iná a vysoko nad jednoduchou fyzickou rozkošou.

Keď dosiahneme tento stupeň blaženosti a dokonalého šťastia, naša koncepčná myseľ sa zredukuje a naše plné vedomie, najhlbšie uvedomenie sa zvýši. Bliss – dokonalé šťastie a blaženosť nás vynesie mimo našich myšlienok, do čistej prázdnoty mysle.

Tieto cvičenia a techniky nás nabijú vo všetkých smeroch – nabijú naše telo, našu myseľ, zvýšia našu energiu. Na fyzickej úrovni zabezpečia hormonálnu rovnováhu, zlepšia metabolizmus. Budeme pracovať s energetickým telom, otvárať kanály, čakry, tajné dvere k našej skrytej podstate. Hlboko sa dotkneme našej mysle, stane sa jasnejšou, pokojnejšou, vnímavejšou a prebudenou, schopnou vniknúť do pravej podstaty všetkých javov

Bližšie info na http://maitri.sk/events/rinpoche-tulku-lama-lobsang-5/

Kontakt: Janka Sušková, 0904 755 150, www.maitri.sk

Prečítajte si nedávny rozhovor s Jankou Suškovou

Študovala u Jeho Svätosti Dalajlámu. Je nositeľkou zlatej medaily v celoslovenskej súťaži prvej pomoci Harinekov memoriál. Pôsobila vo vrcholovom vedení prestížnej medzinárodnej banky. Dnes zachraňuje ľudí – nie len ich telá, ale tiež ich duše. Fascinujú ju zázraky sily mysle. Neustále sa učí, vzdeláva a svoje poznanie odovzdáva ďalej. Keď ste s ňou v kontakte, máte pocit, že je všetko v absolútnom poriadku. Bez stresu, v pohode. Príbeh Janky Suškovej je silný. Premýšľam, ako predstaviť túto vzácnu ženu, ktorú som vždy – a myslím tým fakt vždy, videla iba s úsmevom na tvári. Odvážna? Určite áno. Ako inak by sa mohla sama, bez akéhokoľvek sprievodu vydať na cestu do Indie? Žiadna cestovka ani miestny turistický guru. Zabudnite. Sama. Celkom sama! Už len tá predstava, že atraktívna blondýnka, mama dvoch detí, vrcholová manažérka čo má celý život naplánovaný v outlooku nasadne na lietadlo, aby neskôr cestovala indickými autobusmi a vlakmi až kdesi na druhý koniec sveta, je prinajmenšom nevšedná.