fbpx
Andrea Trávničková: O bicykli a odpustení
Domov / ZAMYSLENIA / Andrea Trávničková: O bicykli a odpustení

Andrea Trávničková: O bicykli a odpustení

Ťahala som zo všetkých síl – v tej dobe som ich ešte mala požehnane. Aj tak som s mojou sestrou a jej vtedajším priateľom ledva udržala na bicykli tempo. Hovorím si, že fakt nemám kondičku. A to som chodila do posilňovne a cvičila denne Tibeťanov! Pre nich dvoch to bol romantický výlet z Petržalky do Vysokej pri Morave, pre mňa boj o prežitie a najmä boj o vlastnú česť. Tak hádam sa nenechám zahanbiť dvomi sopliakmi, že?

Nechápala som, ako sa môžu ešte aj rozprávať a kochať sa okolitou prírodou, keď ja som išla na hranicu vlastných možností. Spravili sme cez 60 kilometrov, ale hanba – nehanba, pod Devín pre mňa musel prísť môj ex a odviezť ma domov. Chvíľu vraj zvažoval urgent, lebo som vyzerala ako keby som mala infarkt, ale keďže bol môj ex, kašľal na to a zaviezol ma domov. Bola som zdrvená. Svalovica bola môj najmenší problém. Moje Ego sa išlo zblázniť, Ja som sa išla zblázniť z toho, že som nevládala. Že som zlyhala a nedobicyklovala som to až do Petržalky.

Pár dní od tejto potupnej príhodky sa sestre pokazil bicykel a požičala si ten môj. Vraj sa idú iba previezť na hrádzu. Prišla domov o necelé dve hodiny, zdrvená a zničená ako z bane a hovorí mi:
„ Opica, preboha, Ty si to ako dokázala na tom bicykli s nami šliapať celý deň? Veď to nie je bicykel, ale mučiaci stroj!“ Pozerala som na ňu ako sprostá. Vysvitlo, že môj bicykel má nejaké divné ložiská v kolesách, ktoré vytvárajú enormný odpor, aj reťaz že je nejaká celá divná. V skratke – šliapala som cez 60 kilometrov na pokazenom bicykli v podmienkach, ktoré by zrejme zničili aj vola. Ale ja som to dala, držiac tempo zo všetkých síl. Lebo mi ani len vo sne nenapadlo, že mám proste iné podmienky…

Optikou príhody s bicyklom som sa pozrela aj na niekoľko iných mojich fatálnych tém – možno je to môj Osud a možno moja blbosť. Faktom je, že sa mi v živote stalo viackrát práve to, že som od seba očakávala niečo, čo v danej situácii nebolo reálne. Dávam si už na to pozor.

Odpustila som si mnoho vecí. Vtedy, keď som pochopila, že viacej v mojich silách skutočne nebolo a ani nemohlo byť.

Poznať skutočné podmienky pomáha zreálniť očakávania. Zreálnené očakávania prinášajú uvoľnenie a vytúžený mier v Duši.

Vytúžený mier v Duši prináša energiu. A tá je zdrojom čohokoľvek, pre čo sa skutočne rozhodnete.

Mgr. Andrea Trávničková

VÍKENDOVÝ REŠTART II.Po 40ke sa menia naše priority, mení sa telo, mení sa aj rozmýšľanie. Ak ste doteraz napríklad necvičili, cítite, že asi by ste mali. Lebo chrbát bolí. A telo sa tiež ťažšie udržiava v kondícii.

Dámy, ktoré zažili náš jarný reštart už vedia, že na našom pobyte sa nudiť nebudú. A máme pre všetkých absolútnu pecku. V sobotu nás na turistike kombinovanej s Nordic Walking bude sprevádzať Róbert Kormaňák. Oravák znalý prostredia Zuberca a Roháčov. Budeme hľadať aj balans v živote. Víkend bude aj o rozhovoroch s odborníkmi na témy ako sa stravovať, či a ako cvičiť - lektorky Nela Sullens a Elena Bernáthová.  Ujsť z reality a naučiť sa vytvoriť si realitu novú, Aj taký bude náš pobyt!

Pridajte sa