fbpx

Zvýšenie dane z nehnuteľnosti na 1,6 % trhovej hodnoty ročne je HOAX. Aké zvýšenie reálne čakať?

Aká je predstava vlády o zvýšení dane z nehnuteľnosti na Slovensku?

Zvýšenie dane z nehnuteľností na Slovensku

Na začiatku tohto roku sa veľmi živo diskutovalo na tému zvýšenia dane z nehnuteľností.

Na túto tému pred pár dňami diskutovali aj Adam Valček (SME) a Andrej Zaťko (CEO 365 Bank) s ministrom financií Hegerom.

Z debaty vyplynulo nasledovné ( zdroj LinkedIn – Andrej Zaťko)

Možno ste na sociálnych sieťach zachytili rýchlo sa šíriacu informáciu, že vláda chystá zvýšenie dane z nehnuteľnosti na 1,6 percenta z trhovej hodnoty nehnuteľnosti ročne. Toto ale nie je pravda, je to len hoax.

Reálne sa uvažuje o zvýšení na najviac trojnásobok súčasných sadzieb. Čiže ak niekto platí napríklad 80 eur ročne, po novom by platil maximálne 240 eur. Okrem toho, zvýšenie dane z nehnuteľností bude realizované iba v prípade, že sa zníži zdanenie práce, povedal pán minister.

Reforma zatiaľ nie je tak ďaleko, aby sa riešila napríklad otázka nižšieho zdaňovania ekologickejších budov. Snáď sa čoskoro dostaneme do situácie, že ekologické správanie bude rozumne odmenené aj daňovými a inými finančnými benefitmi.“

Koniec citácie. Celá informácia je tu: IN

Ak si chcete vypočuť celý rozhovor, nájdete ho tu. Stačí stlačiť PLAY

(Ak počúvate na telefóne mimo podcastovú platformu priamo v článku, musíte si nastaviť DISPLAY a JAS na zhasnutie nikdy… Inak vám zvuk pravdepodobne po chvíli vypne…)

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať