Zvoľte ten pravý radiátor do vašej kúpeľne

Zvoľte ten pravý radiátor do vašej kúpeľneZvoľte ten pravý radiátor do vašej kúpeľne

V období zimy sa majitelia domov a bytov zaoberajú rôznymi starosťami. Od príjemných záležitostí ako zdobenie domácnosti, až po nákup vianočných darčekov. Medzi starosti spojené so zimou patrí aj vykurovanie miestností. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako banalita, no z riešenia vykurovania niektorých miestností sa môže stať zložitejší proces. V tomto článku vám poradíme, ako vybrať ten správny spôsob vykurovania pre vašu kúpeľňu.

Členenie

Vo všeobecnosti sa pri ohreve kúpeľne budeme baviť o radiátoroch. Na úvod by sme radi predstavili základné delenia týchto radiátorov. Jedno zo základných delení delí radiátory na tri typy: teplovodné, elektrickékombinované. Reč samozrejme nie je o klasických radiátoroch, v prípade kúpeľní sa jedná o priestorovo väčšie, no hĺbkovo štíhle radiátory slúžiace na vykurovanie miestnosti a sušenie prádla či uterákov.

Teplovodné radiátory

Teplovodné radiátory sú napojené na ústredné kúrenie a ako aj ostatné typy sú naplnené kvapalinami, ktoré slúžia ako médium pre rozohriatie konštrukcie radiátora. Hlavnou nevýhodou týchto radiátorov je ich nefunkčnosť mimo vykurovacieho obdobia.

Elektrické radiátory

Elektrické radiátory majú v sebe zabudovanú vykurovaciu tyč, ktorou dokážete zabezpečiť fungovanie radiátora kedykoľvek počas roka. Nevýhodou tohto typu je závislosť od dostupnostiumiestnenia elektrickej zásuvky.

Ďalšie alternatívy

Ďalšími doplňujúcimi alternatívami sú kombinované radiátory a vykurovanie steny. Kombinované radiátory tvoria „zlatú strednú cestu“ medzi elektrickými a teplovodnými radiátormi, nakoľko kombinujú výhody oboch typov. Vykurovania stena pôsobí masívnejším dojmom ako bežný radiátor, a taktiež musí byť doplnená o vešiaky, nakoľko sama o sebe neumožňuje sušenie uterákov.

Vkusný doplnok

Nezabúdajte, že ako pri ostatných spotrebičoch, aj pri radiátoroch máte v ponuke množstvo rôznych modelov, ktorými môžete skrášliť priestor vašej kúpeľne. Dizajnové kúpeľňové radiátory sa v poslednom čase dostávajú do popredia a pútajú pozornosť viac a viac zákazníkov. Radíme preto využiť túto možnosť a siahnuť po kombinácii funkčného, a zároveň estetického radiátora.

Zdroj obrázku: alexandre zveiger / Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať