Zoznam dôležitých bodov, bez ktorých môžete o pohodlnej sedačke len snívať

Zoznam dôležitých bodov, bez ktorých môžete o pohodlnej sedačke len snívaťZoznam dôležitých bodov, bez ktorých môžete o pohodlnej sedačke len snívať

Sedačka je nevyhnutným kusom nábytku vo vašej domácnosti a má niekoľko funkcií. Zariadi vašu obývačku, privíta vašich hostí a ponúkne vám príjemné chvíle oddychu. Sedačka preto musí spájať estetiku a pohodlie. Vzhľad pohovky často naznačuje jej pohodlie. Tento kus nábytku však pri zariadení predstavuje oveľa viac, preto treba jeho výberu venovať náležitú pozornosť.

Ak preto chcete, aby vám poskytoval tento kus nábytku potrebný relax, pokračujte v čítaní a dozviete sa, bez ktorých dôležitých bodov môžete o luxusnej sedačke len snívať.

Kritériá, ktoré majú pri výbere rozhodujúce slovo

Výber sedačky nie je len otázkou vkusu, ale aj životného štýlu. Ak máte malé deti, pravdepodobne si nevyberiete variant pohovky z bieleho zamatu alebo kože. Ak bývate v garsónke, možno nebudete mať dostatok miesta na pohovku v tvare U.

Ako sa veľmi rýchlo presvedčíte, sedačka je často ústredným bodom obývačky, kde radi relaxujeme pri dobrom filme alebo pri dobrej knihe. Víta našich hostí, ktorí tam môžu prespať a tvorí doplnok, ktorí miluje každý člen rodiny.

Platí to však za predpokladu, že si pri výbere zodpoviete niekoľko dôležitých otázok.

  • Koľko miesta máte na svoju novú pohovku?
  • V akom štýle je zariadená izba?
  • Mala by pohovka slúžiť aj ako posteľ?
  • Je pre vás ľahká údržba kľúčovým kritériom?
  • Aký je váš rozpočet?

Po nájdení správnych odpovedí na tieto neznáme, by ste si mali vedieť vybrať novú sedaciu súpravu na mieru oveľa ľahšie.

Správna veľkosť je základ

Prvým kritériom pri výbere sedačky je jej veľkosť. Bola by škoda mať pohovku, ktorá sa vám do obývačky nehodí. Dobre si preto zvážte všetky dôležité faktory.

Koľko miesta máte vo svojej obývačke na novú pohovku? Zmerajte si rozmery svojej izby a zapíšte si ich, keď pôjdete nakupovať pohovku svojich snov. Obchody majú veľké priestory, takže nábytok v nich má tendenciu vyzerať menší, ako v skutočnosti je. U vás doma to ale môže celé pôsobiť inak.

Nakoniec sa zamyslite aj nad tvarom a zvážte, či chcete rohovú sedačku alebo rovnú? Koniec koncov si tie najlepšie slovenské sedačky môžete vybrať aj na internete.

Nepodceňujte výplň sedačky

Nie sú to len kvalitné žalúzie, od ktorých závisí pohodlie a komfort v interiéri, ale aj správna výplň sedacej súpravy. Ide o materiál, ktorý vypĺňa operadlo a sedáky, vďaka čomu má priamy vplyv na pevnosť vašej pohovky. Zamerať sa na najvyššiu kvalitu má preto určite zmysel.

Nielen poťahový materiál, ale aj výplň sedacej súpravy bude dlhodobo členmi rodiny a návštevami zaťažovaná, podceniť kvalitu obsahu vašej sedačky sa preto nevyplatí.

Dostupné sú rôzne typy výplní s rôznymi vlastnosťami: polyuretánová pena, ktorá sa najviac odporúča pre jej vyššiu hustotu (od 30 do 35 kg/m3). Tento typ výplne sa najčastejšie používa na podsedáky, ktoré sú pohodlnejšie ako chrbtové vankúše.

Polyéterová pena, často s nízkou hustotou (medzi 20 a 25 kg/m3), sa používa skôr na čalúnenie operadla alebo na vystuženie čalúnenia sedadiel. Môže sa použiť na potiahnutie štruktúry a zmäkčenie najsilnejších uhlov. Môže byť tiež nahradená vypchávkovou vatou s hustotou medzi 200 a 500 g/m3 pre jemnejšiu absorpciu.

Pre menšie rozpočty môžu byť alternatívou k predchádzajúcim možnostiam penové vločky, ktoré sa často používajú na výplne vankúšov.

Ak teda očakávate od sedacej súpravy v obývacej izbe vysoký komfort, na tieto dôležité body pri výbere myslite.

Zdroj obrázka: Vadym Andrushchenko/Shutterstock.com

-INFOSERVIS-

Mohlo by vás zaujímať