Menili sme imidž onko pacientom aj ženám v núdzi. Nový vzhľad vie často pomôcť viac ako terapia…

Zmena účesu a starostlivosť o sebaNový vzhľad vie často pomôcť viac ako terapia

Maja Volková sa venuje ženskej kráse. Ako sama hovorí: „Nový vzhľad vie často pomôcť viac ako terapia.“ Zobrala som ju na kus reči, pretože po viac ako roku, keď sme mnohé unavené, kašleme na seba, pretože home office a home schooling nepustí, rozprávajme spolu o kráse.

Majka, ako si sa dostala k odvetviu krásy? Čo bol spúšťač?

Pracovala som ako detská sestra, neskôr vedúca sestra polikliniky. Krása a zdravie majú k sebe blízko, a preto, keď sa objavil inzerát, ponúkajúci prácu sestry v ÚLK, skúsila som a vyšlo to. Prešla som si tam mnohými pozíciami, od recepcie až po vedúcu manažérku. Bola to skvelá etapa môjho života, ktorá začala ešte za totality a pokračovala aj po revolúcii, dovolím si tvrdiť, že som priekopník tzv. beauty víkendov, poradenstva pre profesionálne salóny.

Po mojom osamostatnení som sa stala distributérom Joico (vlasová kozmetika) pre SR, pracovala som ako odborná konzultantka pri otváraní beauty centier. A to už bol len malý krôčik k vedeniu vlastného salónu DNJ, ktorý, dovolím si tvrdiť, patrí k najvyhľadávanejším v Bratislave. Veľmi ma teší, že moja mladšia dcéra Karolína sa pridala k môjmu podnikaniu. Pomaly, ale iste, preberá štafetu, lebo ja už som v dôchodkovom veku. Spolu sme otvorili ďalšiu pobočku DNJ DNA, obchod s prémiovou kozmetikou a šperkami, e-shop s vlasovými príčeskami.

Čo všetko aktuálne v dobe kovidovej viete pre ženy urobiť?

Snažíme sa našim klientkam pomôcť aspoň cennými radami, ako zostaviť starostlivosť o pleť a vlasy tak, aby utrpeli počas pandémie čo najmenšie škody. Pripravili sme pre nich S.O.S. balíčky na domáce farbenie, video návody na odstránenie gél laku. Už sa nevieme dočkať, kedy sa s nimi opäť uvidíme u nás.

Na čo by nemali ženy zabúdať aj teraz, počas pandémie?

Určite neupúšťať od dennej rutiny, ako je čistenie pleti, vhodne zvolené produkty. Počas pandémie som mnohým našim klientkam dávala recepty na domáce masky, či už na tvár, alebo na vlasy. Mám ich v zásobe množstvo  ̶  toto som robila aj v čase legendárnej Zmenárne v STV, kde som mala na starosti poradňu. Ak je to len trochu možné, nemali by veľmi experimentovať s domácim farbením, melírovaním, strihaním.

Našťastie, vyzerá to tak, že po štyroch mesiacoch by sme snáď mohli čoskoro začať a naši kaderníci už teraz vedia, zo skúseností po prvej vlne, koľko práce ich čaká.

Hovoríš, že nový vzhľad vie často pomôcť viac ako terapia. Čo, podľa teba, a tiež z praxe, najviac ženám pomáha?

Je úžasné vidieť tú iskru v oku po premene u nás  ̶  častokrát príde nesebavedomá utiahnutá žena, s vetou „mne už nič nepomôže, som stratený prípad“. A zrazu, po zmene vlasov, úprave obočia, troške make-upu, sa začne na seba v zrkadle usmievať. Odchádza so vztýčenou hlavou a vedomím, že je krásna. Ak by som mala zhodnotiť, čo býva podstatné, sú to určite vlasy  ̶  nový strih, kolorovanie. Vhodne zvolenou farbou, účesom sa dá vizáži veľa pomôcť.

Ja sa už pohybujem v beauty niekoľko desaťročí a, našťastie, vidím posun. Ženy sú teraz emancipovanejšie, vedomé si svojej ženskosti, ale ešte stále je ich mnoho, ktoré si neveria.

Ty sa venuješ aj charite. Čo všetko robíte a ako sa vás dá podporiť?

Ja sa snažím pomáhať, kde sa dá, pokladám to za výsadu a znak „človečiny“. Vždy to nejako ide a nemusí ísť iba o materiálnu pomoc. Okrem iných aktivít, veľmi rada pomáham aj ženám, ktoré sa ocitli v neľahkých situáciách- Či už kvôli zdraviu, alebo životným okolnostiam  ̶  týraným, ekonomicky slabým. Pomáhali sme napríklad dámam, ktoré bojujú, alebo prekonali onko ochorenia, robili sme beauty charity nedele  ̶  naši odborníci sa im venovali doslova od hlavy až po päty, samozrejme, grátis.

Takisto sme menili imidž ženám z krízových centier, sociálnych domovov. Paradoxne sme si uvedomili, že, napriek vynaloženej práci, sme si my odnášali z týchto chvíľ veľa pozitívnej energie a pocitu, že sme niekoho urobili šťastným. Hneď, ako to pôjde, sa k týmto projektom opäť vrátime.

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

 

Pridajte sa k nám už v júni…

SooGooD – víkendovka pre vaše telo a myseľ vo Wellnes hoteli Kontakt

Mohlo by vás zaujímať