Daniel BLACK: Zahrávať sa so zmenou pohlavia môže byť nebezpečné. Viac zvažovať by mali aj lekári!

Zmena pohlavia z muža na ženu

Daniel začal s tranzíciou z muža na ženu, keď mal 16 rokov. Zmena pohlavia z muža na ženu. Išlo to hladko. Najprv lieky a potom operácia. Dokonca, aj jeho mama ho v tranzícii podporovala, lebo lekári jej povedali, že je to jediná cesta, ako bude Daniel šťastný. Nik sa s Danielom nerozprával do hĺbky. Dnes má Daniel 23 rokov a rozpráva o svojich pocitoch, ale aj o procesoch, ktoré sa dejú za oponou pred operáciami. Tvrdí, že komunita ho v tom držala tiež. Cítil sa konečne niekým prijatý. Ale okrem bolesti, zníženej citlivosti tam dole mu to neprinieslo nič.

Dnes je na ceste späť.

Tento rozhovor môže slúžiť pre všetkých, ktorí chcú zistiť, čo sa možno s ich deťmi deje, keď sa nevedia identifikovať. To, čo je najdôležitejšie, je hlboký rozhovor. Niektoré procesy sú totiž navždy a nedajú sa vrátiť späť… Ako hovoril Daniel v rozhovore: „Keď som bol v puberte a moje telo sa vyvíjalo a neposlúchalo ma, tak som mal pocit, že niečo nie je v poriadku, že som špinavý. Myslel som si, že to, ako vyzerám, je niečo úplne hnusné. Takto sa u mňa rozvinula dysmorfická porucha, čo znamená nenávisť k vlastnému telu nezávisle od toho, ako vyzerá. Nikto sa so mnou do hĺbky nerozprával. Nik mi neponúkol terapie. Nik môj nápad so zmenou pohlavia nespochybňoval… Ani lekári.“

Ďakujem Danielovi za jeho úprimnosť a ochotu urobiť tento rozhovor.

Rozhovor si môžete pozrieť priamo tu alebo na YouTube.

Prebrali sme toho oveľa viac…

Verím, že vás rozhovor zaujme a že vám dá aj AHA momenty…

❤ Budem rada za zdieľanie a tiež za podporu na KO-FI  https://ko-fi.com/odznovapodcast

👉Ak NEchcete platiť kartou, môžete prispieť aj na účet o.z. vo FIO bank : SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Ďakujem. Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať