Bola som vedená k tomu, aby som bola dobré dievčatko. Keď budem zlá, príde trest. Keď budem dobrá, príde odmena…

Život na ulici a hľadanie šťastiaSlávka o všetko prišla. Žila na ulici, ktorá ju zároveň veľa naučila.

Do redakcie nám napísala naša verná čitateľka a my sme sa rozhodli, že radi podporíme jej cestu. Začítajte sa do príbehu, ktorý prináša svedectvo o tom, že život na ulici a hľadanie šťastia sa nevylučujú. A dokonca, vás to vie mnohému naučiť…

Keď som pred deviatimi rokmi pricestovala do Španielska, ani som netušila, aké dobrodružstvá ma čakajú.

Samozrejme, verila som, že mi začne nový, lepší život. Dnes ten život žijem. Som spokojná, šťastná a robím to, čo ma baví a napĺňa. Ale cesta k tomuto životu bola dlhá a plná prekážok… Pred deviatimi rokmi mi kamarát ponúkol prácu na Tenerife. Rozhodla som sa, že pôjdem na pár mesiacov, zarobím peniaze a vrátim sa na Slovensko. Keď som priletela na ostrov, po čase som zistila, že práca pre mňa nie je.

Ostala som sama, bez znalosti jazyka, bez peňazí a bez priateľov. Zažila som bezdomovecké útulky, pobyt na ulici, cestu na bicykloch po Európe, fyzické násilie, dvakrát som takmer umrela. Na ulici je príliš veľa zla. Tak ako aj v reálnom živote, ale na tej ulici je to zlo akosi viac koncentrované. Je to boj o prežitie. Buď zabiješ, alebo zabijú teba. Toto je zákon ulice.

Život na ulici a hľadanie šťastia? Rozhodla som sa o tom všetkom napísať knihu. Šťastie na ulici.

Je to moja úprimná spoveď. Spoveď ženy, ktorá bola odmalička vedená k tomu, aby bola dobré dievčatko. Keď budem dobrá, príde odmena. Keď budem zlá, príde trest. Zrazu som pochopila, že toto nie je správna cesta. Dnes ďakujem ulici za nádhernú školu života. Za poznanie, že každý z nás je jedinečný a má právo žiť svoj spokojný život.

Mnohí sa ma pýtajú, prečo som sa nevrátila na Slovensko. Mala som na to zvláštny dôvod, ktorý nebudem prezrádzať. Po prečítaní knihy pochopíte, čo ma tam držalo.

Knihu som písala aj s cieľom podporiť čo najviac ľudí, ktorí prechádzajú ťažkým obdobím. Ako ja hovorím:

„Prekážky nie sú na to, aby nás položili na kolená. Prekážky sú na to, aby nás posilnili.“

Deväť rokov v Španielsku hodnotím ako najlepšie obdobie môjho života.

Aj napriek zlu, ktoré som zažila. Udalosti, ktoré sa mi stali, ma veľmi zmenili. K lepšiemu. A dnes je čas sa vrátiť domov, na Slovensko. Už sa veľmi teším na rodnú zem.

Kto som teda dnes? Som šťastný človek, som hrdá žena, ktorá konečne pochopila, kde je jej cesta, čím je a čo chce robiť. Tri roky som strávila s budhistickými mníchmi. Je to krásna filozofia, ktorú som ale pochopila až nedávno. Som masérka, vyrábam strieborné šperky, natáčam motivačné videá, podporujem ľudí, aby sa nebáli byť sami sebou. Strávila som tri roky s budhistickými mníchmi, strieľam z drevených lukov, milujem prírodu a mnoho rokov sa venujem autistom.

Aj preto výťažok z knihy pôjde na pomoc rodinám s ťažko zdravotne postihnutými deťmi a na výsadbu stromov.

Toto je moja cesta. Peniaze si do hrobu nezoberiem, ale pocit, že som niekomu pomohla a nechala tu po sebe niečo dobré, tak ten si so sebou s radosťou zoberiem. Na tento svet sme neprišli trpieť. Prišli sme tu učiť sa, rásť a pomáhať. Toto je moje krédo.

Mnoho ľudí si nedokáže predstaviť žiť na ulici. Poďte spoločne so mnou prežiť kúsok tejto mojej cesty, mojich pocitov a dobrodružstiev prostredníctvom mojej úprimnej spovede.

Knihu si môžete zakúpiť na mojej webovej stránke PREDPREDAJ KNIHY

Knihu vydám sama. Teraz ide o zbierku (predpredaj), aby som ju vydať mohla.

Píšem to preto, že veľa ľudí mi gratuluje. Nuž, ešte nie je k čomu.

Každému z vás, kto ju podporí, ďakujem.

S láskou v srdci, s optimizmom v duši a s vierou v dobro ľudí

Slávka Gloria Bendita

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať