Žiadny krém ani estetický zákrok, ale pohár lahodného nektáru ako zbraň proti starnutiu?

Žiadny krém ani estetický zákrok, ale pohár lahodného nektáru ako zbraň proti starnutiu?

Krása je pre život človeka veľmi dôležitá, pretože mu spríjemňuje jeho život. Mnohým však na kráse tela záleží až tak, že sa snažia si ju zachovať rôznymi skrášľovacími, invazívnymi  a často drastickými metódami. A pritom nemusia, pretože existuje množstvo iných a príjemnejších spôsobov, ako na svoje okolie zapôsobiť vlastným pôvabom. Za najnovšiu zbraň proti starnutiu sa podľa niektorých plastických chirurgov už nemusí považovať iba drahá injekcia alebo „zázračný“ krém s obsahom omladzujúcich látok, ale pohár jedného z najobľúbenejších sektov na svete.

Presnejšie podľa Richarda A. Baxtera, ktorý je plastickým chirurgom zo Seattlu a autora knihy Age Gets Better with Wine, je to pohár červeného vína denne, vďaka ktorému si môžete zachovať svoje telo i pleť v oveľa lepšom stave.

Prečo môže víno pomôcť spomaliť proces starnutia?

Presne tak. Nielen „zázračné“ krémy a rôzne iné a zbytočne drahé kozmetické prípravky či skrášľovacie procedúry, ale aj pohár kvalitného vína denne vám môže podľa odborníkov pomôcť spomaliť proces starnutia pleti i celého tela. Ako je to možné?

Dôvodom je vysoký obsah antioxidantov v bobuľovom ovocí, z ktorého sa víno vyrába. Vysoko koncentrované antioxidanty vo víne sú pre telo prospešné tým, že pohlcujú škodlivé radikály. Práve tieto látky (voľné radikály) spôsobujú výraznejšie starnutie tela a vznik rôznych chorôb, ktoré nemusia súvisieť len s pribúdajúcimi rokmi.

Antioxidanty v podobe polyfenolov, vrátane resveratrolu, spôsobujú dôkladné čistenie tela od škodlivých látok v organizme, čím zabraňujú jeho intenzívnemu poškodeniu, ktoré môže byť viditeľné aj navonok.

Vedecky potvrdené zlepšenie stavu tela

S konzumáciou alkoholu to samozrejme netreba preháňať, pretože v nadmernom množstve telu naopak škodí. Ak si ale raz za deň, ideálne po práci a pri dobrej večeri doprajete pohár obľúbeného (najlepšie červeného) vína od Mrva Stanko, vaše telo sa vám poďakuje a odmení v rôznych podobách.

Vaša pokožka môže doslova žiariť. Podľa viacerých štúdií sa dokonca hovorí, že pri kontrolovanej konzumácii vína si môže človek na rozdiel od abstinenta predĺžiť život až o 5 rokov. Vyhnúť sa môžete aj rôznym kožným léziám, znížiť riziko Alzheimerovej choroby, rakoviny, cukrovky a procesov, ktoré súvisia so starnutím organizmu.

Takže či už na dovolenke v Taliansku alebo doma na svojej pohovke, vychutnať si občas pohár tohto lahodného moku nemusí byť vôbec na škodu.

Existuje aj riešenie pre abstinentov

Ak sa z rôznych dôvodov alkoholickým nápojom vyhýbate, nemusíte byť smutní, pretože aj pre abstinentov existuje riešenie. Nakoľko víno získava svoje dobré vlastnosti najmä vďaka spomínaným druhom ovocia, stačí, ak si ním zásobíte svoju kuchyňu.

Medzi takéto plnohodnotné a na vzácne živiny či látky bohaté potraviny patria granátové jablká, čučoriedky, tmavé aj biele hrozno. Svoj významný obsah polyfenolov a antioxidantov má dokonca aj horká čokoláda, ktorou môžete ochrániť svoju pleť nielen pred starnutím, ale aj škodlivými UV lúčmi Slnka.

Takže, či už to skúsite s pohárikom lahodného vína alebo obľúbenou kvalitnou čokoládou, vaše telo sa vám poďakuje vo forme dobrého vzhľadu i psychickej pohody.

Zdroj obrázkov: Shutterstock.com

 

Mohlo by vás zaujímať