fbpx

ZHASNITE! Vyzýva autorka Monika Macháčková. Kto a prečo má zhasnúť?

V anotácii k tomuto knižnému príbehu sa dočítate: Kto by netúžil po svete plnom lesku a slávy? Po obdive a titulkách časopisov?

Lenže nie vždy je všetko tak, ako vyzerá na prvý pohľad. Nie vždy je sláva a úspech zárukou šťastného a spokojného života. Niekedy sa musíme vrátiť na úplný začiatok, aby sme pochopili, kým vlastne sme a čo nás robí skutočne šťastnými. Autorka prezrádza, že už niekoľko rokov nosila v hlave príbeh z prostredia šoubiznisu.

Ako novinárka mala možnosť tento svet spoznať celkom zblízka. „Ľudia, ktorých väčšina pozná iba ako celebrity, sú však bytosti z mäsa a kostí. Žijú svoj normálny život, trápia ich pochybnosti, tešia sa z bežných situácií a prežívajú rovnaké radosti a trápenia ako hocikto iný. Zhasnite nemá byť príbehom o navoňanom pozlátku, ale naopak.  Je najmä o tom, že aj hviezdy sú len ľudia.“

Knihu ZHASNITE! uviedli do života na tohoročnej Bibliotéke, na besede s autorkou ju pokrstil knižný guru Dado Nagy.

„Veľmi som rada, že to bol práve on. Nepoznám nikoho, a verím, že ani vy nie, kto by o knihách vedel viac ako Dado. Mimoriadne ma potešilo, keď skonštatoval, že ako autorka som prešla už dlhú cestu – od romantiky k príbehom, aké píšem dnes. U mnohých som stále zaškatuľkovaná ako autorka z červenej knižnice, ale to nie je pravda. Píšem príbehy zo súčasnosti, také, aké sa môžu odohrávať v bežnom živote.“

Novinka ZHASNITE! je deviatou knihou Moniky Macháčkovej.  Je na pultoch kníhkupectiev iba pár dní, ona však už myslí na knihu s poradovým číslom desať. „Nielen myslím, už na nej pracujem. Nebude to však román, ale iný žáner. Hoci … možno moje plány nakoniec vypália inak a najskôr urobím román a až potom plánovanú novinku … Uvidíme…“

ZHASNITE! si môžete kúpiť v každom dobrom kníhkupectve a knižných e-shopoch. Ak chcete vlastniť výtlačok knihy s osobným venovaním, môžete Monike napísať na jej facebookový autorský profil správu.

Alebo ju môžete vyhrať v našej súťaži.

Súťažná otázka:

Napíšte kedy alebo kde ste mali chuť zhasnúť!

Z odpovedí vyžrebujeme víťaza, ktorému Monika daruje knihu s osobným venovaním.

Odpovede môžete písať pod článok alebo na FB 40plus.

UKÁŽKA Z KNIHY

„Keby som sa rozhodla, že budem celý deň spať, tak môžem.

Nemusím si každý deň umývať vlasy a robiť si mejkap.

Nemusím vôbec nič.

Vytiahla som zo starej skrine deku a vzala si rozčítanú knihu. Konečne v lete môžem čítať čo ma baví. Aj ľahkú oddychovú literatúru.

Žiadne scenáre.

Vypínam hlavu.

Ľahla som si na lúke za domom a otvorila rozčítanú knihu. Ani neviem ako sa ku mne dostala. Bol to mystický príbeh o mužovi, ktorý takmer na sklonku svojho života našiel náhodou knihu, ktorá obrátila naruby celý jeho život, všetko v čo veril, na čom si zakladal. Vybral sa hľadať informácie o úplne neznámom autorovi tej knihy.

Ale vlastne to bolo celé o ňom samotnom, hľadal sám seba a prehodnocoval celý svoj život. Kládol si otázky, aké mu nikdy predtým ani len na um nezišli. Najzásadnejšia bola, čo sa deje s našim nevyužitým potenciálom. Ak žijeme iba časť toho, čo máme v sebe, kam sa stráca zvyšok?

Táto myšlienka ma fascinovala.

Prečo mi to doteraz nikdy nenapadlo?

Som naozaj iba herečka?

Čo ak mám v sebe nadanie aj na niečo iné?“

 

 

Mohlo by vás zaujímať