fbpx

Zdravie tela, rovnováha duše. Aj taká je moc liečivých kameňov

Zdravie tela, rovnováha duše. Aj taká je moc liečivých kameňov

Mnohí veria v liečivú silu kameňov, niektorí ich dokonca vnímajú ako terapeutické nástroje. Základom tejto teórie je to, že fungovanie ľudského organizmu je možné ovplyvniť cez energetické vibrácie, a akýkoľvek problém je následkom zmeny ich frekvencie. Avšak k tomu, aby ste nosili šperky vyrobené z liečivých kameňov, vôbec nemusíte podporovať túto myšlienku. Ich ďalšou úžasnou vlastnosťou je totižto krása vytvorená prírodou.

Liečivá silá kameňov sa uvoľní v kontakte s telom. Najčastejšou a asi najľahšou formou, ako takéto spojenie vytvoriť, je nosiť ich na sebe v podobe šperkov. Či už je to náhrdelník alebo náramok, bude ozdobu vášho zovňajšku a ochranou vašej duše. 

Smaragd

Ak vaším najslabším zmyslom je videnie, na pomoc si privolajte liečivú silu smaragdu. Pomáha pri rôznych očných chorobách, najmä problémoch so spojovkami, šedom aj zelenom zákale, ďalekozrakosti, krátkozrakosti, ale uzdravuje aj očné infekcie a zápaly. Okrem toho sa využíva na boj proti rôznym zápalom, napríklad zápalu hrubého čreva. Ale podobne účinkuje aj keď trpíte hemoroidmi alebo máte hnačku. Reguluje činnosť obličiek, pečene, žlče.

To stále nie je všetko. O obrovskej sile smaragdu svedčí aj to, ako vplýva na psychiku a mentálne proces. Môže mať terapeutický efekt pre ľudí žijúcich so schizofréniou. Pomôže vám zbaviť sa strachu, zároveň vám zlepší náladu. Posilňuje, detoxikuje a lieči telo i dušu komplexne. 

Rubín

Úctyhodná nie je len farba rubínu. Ak tmavý odtieň tohto kameňa vám pripomína krv, vaše intuície sú správne. Dokáže totižto dodať silu motoru tela, čiže srdcu. Lieči choroby súvisiace s týmto orgánom, ako aj anémiu. Stimuluje tvorbu buniek a posilňuje imunitný systém. Mal by patriť i do vybavenia alergikov, a to nielen kvôli jeho schopnosti dodať novú energiu, ale celkovej liečebnej sile proti tejto zdravotnej záležitosti. Rýchlo si ho obľúbia aj ľudia so slabým zrakom a citliví na atmosférické fronty. 

Rubín noste pri sebe, ak máte tendenciu na hnev. Upokojí vás tak, že zároveň zvýši i vašu produktivitu a zmierni akútnu alebo chronickú únavu. Podporuje zmysel pre telepatiu a schopnosť mimozmyslového vnímania. 

Opál

Počas histórie bol opál známy svojimi astrologickými vlastnosťami, ale aj estetickým šarmom. V posledných rokoch je mimoriadne populárny ako šperkový kameň, môžete sa s ním frekventovane stretávať v reklamách renomovaných šperkárskych aj módnych značiek. Vďaka svojej vizuálnej moci sa dokáže vkradnúť do sŕdc aj úplne pragmatických ľudí. Pre tých, ktorí veria v metafyzické vlastnosti drahokamov, opál je ako požehnanie zahalené do krásy, ktoré svojmu nositeľovi pomáha vyrovnať sa s veľkými výzvami života.

Ametyst

Ametyst patrí medzi obľúbené liečivé kamene. Vaše oči môže potešiť v rôznych podobách, farebné rozdiely určujú aj jeho dominantné vlastnosti. Tmavofialový ametyst má posilňujúcu silu vo všeobecnej rovine. Dokáže navodiť vnútorný pokoj uľavuje od duševných a fyzických bolestí, uvoľňuje napätie, odháňa smútok. Okrem psychiky poteší aj telo. Disponuje schopnosťou znižovať krvný tlak a navyše detoxikuje, čiže zbavuje organizmus škodlivých látok. Na jeho liečivé účinky sa môžete spoliehať aj vtedy, ak vás trápia kožné choroby. Pomôže aj pri problémoch s očami.

Ďalšou krásnou farebnou verziou je ametyst s bielymi pruhmi. Má príjemný uvoľňujúci vplyv. Pomáha pri boji s závislosťami. Priaznivo pôsobí na pľúca, čistí hrubé črevo a zmierňuje svrbenie a spálenie pokožky.

Liečivý ametyst ale dokáže ešte oveľa viac. Môžete ho kombinovať aj s iným krásnymi kameňmi, napríklad s citrínom, ružovým kremeňom alebo akvamarínom. Ak vás tento kameň zaujal, viac zaujímavostí môžete nájsť na internetovom portáli sperkymirror.sk. 

Zdroj fotiek: Freepik.com

-INFOSERVIS-

Mohlo by vás zaujímať