fbpx
Zdravie a šťastie (aj) v tomto roku vinšujeme vám...

Začal rok 2019. Možno si práve dávate rôzne predsavzatia. Stanovujete si ciele.

Pred pár hodinami som sa vrátila z Bavorska. Strávili sme päť krásnych dní u našich priateľov. Včera ich navštívila Katka. Katka je Slovenka, ktorá žije v Nemecku už 24 rokov. Vydala sa a má dve deti. Jej zvučný hlas sa nedal prepočuť. Sršala optimizmom.

Sedela som v kuchyni a dokončovala som jednu prezentáciu. Dúfala som, že len pozdraví domácich, odovzdá kľúče od auta, ktoré mala požičané a pôjde. Na hlave som mala výbuch (skúste si predstaviť Majstra N), ešte som ani v sprche nebola. Namaľovaná som tiež samozrejme nebola. No katastrofa. Takto ma má možnosť vidieť iba málokto a veru málokedy. Pani domáca ju však pozvala na kávu. Katka sa chvíľu zdráhala, ale napokon vošla dnu. Vstala som a hovorím: „Zdravím, ja som Martina. Dnes som ešte ani v sprche nebola, možno smrdím…ospravedlňujem sa, ale potrebovala som niečo dokončiť.“ Katka sa zasmiala. „Ahoj. Ja som Katka. Nesprchovala som sa už dva týždne a plánujem sa osprchovať o týždeň.“ Vypleštila som na ňu oči. Sranduje?…Pokračovala: „Vtedy mi skončí ožarovanie. Teraz mám zakázané sa sprchovať…“. A zasmiala sa. No čo vám poviem. Úplne mi vyrazila dych. Niekedy (ja možno i stále) si potrpíme na veciach, ktoré vo svetle príbehov iných ľudí nadobudnú úplne iné rozmery.

Katka potom prišla aj večer. Strávili sme v debate vyše tri hodiny. Dokonca som porušila moje zásady a zarozprávaná som zjedla celý balík vianočných oblátok (Ach…). Odišla pred polnocou. Keďže je fyzioterapeutka, ešte mi pred odchodom stihla vysvetliť zopár trikov a  správny postoj pri športovaní.

Priatelia. Začal rok 2019. Možno si práve dávate rôzne predsavzatia. Stanovujete si ciele. Určujete priority. Je to fajn. Aj ja zvyknem v januári prechádzať týmto procesom. Priznám sa však, že stretnutie s Katkou namierilo moje myšlienky k zamysleniu, že nie vždy musí byť všetko dokonalé. Najdôležitejšie je zdravie. Aj keď to možno znie ako klišé.

V mene tímu spolupracovníkov Magazínu 40 plus vám preto chcem zaželať zdravý a úspešný rok 2019. Aj naďalej sa budeme snažiť pokračovať v nastavených štandardoch a prinášať inšpiratívne články, ktoré obohatia váš pracovný alebo súkromný život. Pripravujeme i nové projekty vo forme workshopov a stretnutí. Bude nám cťou, ak budú naše príspevky a aktivity pre vás prínosom.

Užívajte si plným priehrštím všetky dni (aj)  v roku 2019 v zdraví a pohode.

Martina Valachová,
managing partner, ITR 40+
Ilustračné foto: Lavička neďaleko kostola v Bavorsku.
P.S: Páčila sa mi. Mala som pocit, že ma pozdravila…

Mohlo by vás zaujímať…

Mohlo by vás zaujímať